18 tra 2021
KATASTROFA ZADRA Split odmarao igrače i slavio s +20
KK Zadar

Prvi od dva dalmatinska derbija u dva dana pripao je Splitu. I to vrlo uvjerljivo. U 21. kolu HT Premijer lige Splićani su na Gripama svladali Zadrane rezultatom 82:62, dominiravši od početka do kraja susreta.

Iako je Zadar zaigrao u najjačem sastavu, dok je Split odmarao dva ključna igrača Roka Ukića i Marka Lukovića, domaći su u susret ušli s mnogo više energije. U obrani čvrsti, u napadu razigrani, Splićani su u 17. minuti bili na visokih +18, 37:19. Zadar u prvom poluvremenu nije postojao na parketu.

Na veliki odmor otišlo se s prednošću “Žutih” 37:24, uz dvostruko više asistencija Splita (10-5) i poražavajući vanjski šut Zadra (0-9 za tricu). Jedini tračak nade gostima bile su trice Jordana i Bursaća, s kojima su otvorili drugo poluvrijeme i smanjili na -7 (37:30). No, nakon što su promašili napad za mogućih -4, Pavle Marčinković je tricom vratio Splitu dvocifrenu prednost i domaći su ponovno uspostavili svoj ritam igre.

I vrlo brzo opet došli do +18 (53:35). I nije im to bila najveća prednost, jer je u posljednjoj četvrtini izostala bilo kakva reakcija igrača Zadra, koji su potonuli sve do najvećih -25, 82:57, pola minute prije kraja. Sa zadarske strane bila je to predstava ispod svake razine, a Split je zasluženo došao do visoke pobjede.

Veljko Mršić, trener Zadra, i ovu je utakmicu pratio s tribina

Splićane je predvodio 18-godišnji Ivan Perasović sa 19 koševa, dok je Antonio Vranković zabio 14. Kod Zadra, Justin Carter i Aleksandar Bursać zabili su po 11 koševa, ali definitivno svi igrači koji su nastupili večeras zaslužili su negativnu ocjenu. KOMPLETNA STATISTIKA

Unatoč trećem prvenstvenom porazu, Zadar je i dalje vodeći na ljestvici HT Premijer lige s omjerom 17-3, ali tu su sada i Gorica (15-3) i Cibona (14-3), dok je Split na 14-5.

Sutra u 19 sati na rasporedu je novi dvoboj ovih suparnika u sklopu 18. kola ABA lige, također na Gripama.