04 ožu 2021
HRVATSKA IDE NA EUROBASKET Odličan povratnički nastup Marije Režan
Košarka

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo, koje će se u lipnju ove godine održati u Francuskoj i Španjolskoj. Izabranice Stipe Bralića u ključnoj su utakmici u “balonu” u Rigi svladale Njemačku rezultatom 80:66 te tako osigurale prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini.

Iako su Njemice mnogo bolje otvorile utakmicu i povele s čak 12 razlike (9:21), naše su reprezentativke vrlo brzo podigle agresivnost u obrani i uspostavile svoj ritam igre. To je rezultiralo vodstvom od sedam poena na poluvremenu (41:34) te povećanjem istoga sve do najvećih +20, s koliko se ušlo u posljednjih deset minuta igre (65:45). Njemačka je tek pred kraj došla na -7, ali više od toga nije mogla.

Najbolje u hrvatskim redovima sa po 23 koša bile su Ive Slonjšak (10 sk, 3 as) i Ivana Dojkić (7 sk, 6 as), a odmah do njih povratnica u reprezentaciju, Zadranka Marija Režan sa 17 koševa, šest skokova i dvije blokade.