25 lip 2022
SUPER ZADAR Perinčićeve trupe promarširale Novim Mestom
KK Zadar

Odavno košarkaši Zadra nisu razbili nekoga u ABA ligi, kako su to učinili večeras protiv Krke u Novom Mestu. Momčad koju je, zbog bolesti trenera Veljka Mršića, vodio njegov pomoćnik Ivan Perinčić, doslovno je pregazila protivnika od prve do posljednje minute. I to ne bezazlenog protivnika, već momčad koja je prije ove utakmice imala tri pobjede više i koja je tradicionalno Zadranima “crna mačka”. K tome, pobijedila ih je i u prvom dijelu sezone na Višniku.

Bila je ovo savršena zadarska osveta. Završilo je 18 razlike (63:81), s tim da je tri minute prije kraja bilo ogromnih +29 (52:81). Zadar je tako ubilježio treću ovosezonsku pobjedu u regionalnom natjecanju, ali što je još i važnije pokazao igru koja bi ga itekako trebala napuniti samopouzdanjem za nastavak natjecanja.

Od samoga početka Perinčićeva je momčad nametnula svoj ritam i već u 7. minuti došla do velikih +14, 6:20. Izvrsnom kolektivnom obranom zatvorili su sve prilaze svom košu, a u napadu su bili vrlo razigrani tako da se u strijelce upisala cijela početna postava, Mavra, Carter, Justice, Bursać i Onuaku.

Ni u drugoj dionici domaći nisu imali nikakav odgovor na sjajnu igru Zadra, tek su u dva navrata prišli na -9, ali su vrlo brzo potonuli na dvostruko veći zaostatak. Zadarska napadačka rapsodija se nastavila, a Onuaku je bio toliko dominantan da je radio što god je poželio. Poluvrijeme je završio sa 16 poena i tri asistencije, a Zadar na +19 (27:46).

Znalo se u prošlosti događati da su Zadrani imali problema sa zadržavanjem takve prednosti, naročito u gostima, ali večeras nije bio taj slučaj. U nastavak susreta ušli su ponovno vrlo odlučno i agresivno i brzo se odvojili na dotad najvećih +26, 32:58 u 25. minuti. Ostatak utakmice bio je samo odrađivanje posla, premda gosti ni u posljednjoj dionici nisu dizali nogu s gasa. Tako su tri minute kraja došli i do najvećih 29 poena razlike, 52:81. Tek u samoj završnici Krka je serijom 11-0 svela poraz na ipak nešto pristojnijih 18 razlike, no bilo je to sasvim nebitno.

Nezaustavljivi Chinanu Onuaku susret je završio sa 21 poenom, 7 skokova i tri asistencije, 19 koševa postigao je odlični Justin Carter, 15 uz šest asistencija razigrani Dominik Mavra, a jako dobar učinak imali su i Domagoj Vuković (11p, 7 sk) te Aleksandar Bursać (10 p, 7 sk). No, bila je to prije svega prava momčadska pobjeda Zadra i pravi primjer kako se treba igrati u budućnosti. Kod Krke večeras – nitko vrijedan spomena. KOMPLETNA STATISTIKA