16 sij 2021
Martinović, Stanić i Eleršek za uvjerljivo slavlje juniora VK Zadar 1952 protiv POŠK – a
dig
Vaterpolo

Drugo kolo kvalifikacija za PH u konkurenciji juniora donijelo je i drugu pobjedu predstavnika VK Zadar 1952. Zadrani su na svom bazenu s uvjerljivih 14:5 bili bolji od svojih vršnjaka iz splitskog POŠK-a.

Nakon uvodnih osam minuta rezultat je bio 2:2 dok je na poluvremenu domaćin imao prednost 6:3. Povećali su ju igrači Gorana Jovančevića na 8:4 uoči zadnjeg perioda.

Ante Martinović i Drago Stanić

U njemu su u potpunosti dominirali te su u konačnici došli do uvjerljivog slavla od devet golova viška (14:5).

Ante Martinović s 4 gola bio je najučinkovitiji kod Zadra, po 3 su dodali Drago Stanić i Roko Eleršek, dok su jednom strijelci bili Čolak, Cicero, Donđivić i Frakić.

U sljedećem kolu ova dva suparnika opet će odmjeriti snage, ovog puta u Splitu dok će Zadrani nakon toga igrati sa Solarisom.