16 sij 2021
ZABOK SLAVIO U JAZINAMA Črnjević i Tomas slomili Sonik
Domaća košarka

U 17. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike doživjeli su šesti poraz, a tek drugi na domaćem terenu. Bolji od njih večeras je u Jazinama rezultatom 64:75 bio Zabok, koji je tako dobio i drugu međusobnu utakmicu ove sezone.

Zadarska momčad bolje je otvorila utakmicu te je početkom druge dionica došla do svoje najveće prednosti od 11 poena, 28:17 pa 31:20. Međutim, gosti su se do poluvremena vratili u egal i početkom nastavka poveli.

Nakon toga Sonik je uspio tek dvaput u trećoj četvrtini doći do izjednačenja, ali Zabok je praktički do kraja kontrolirao rezultat. Iako, daleko od toga da je utakmica bila brzo riješena. Malo više od tri minute prije kraja razlika je bila samo tri poena, 62:65, no ovo jednostavno nije bila večer Puntamičana.

Antonio Črnjević i Luka Tomas napravili su seriju 10:0 za odlazak na +13, 62:75 i bodovi su otišli put Zagorja. Taj je dvojac bio i najbolji u redovima pobjednika, Črnjević sa 23 poena i 10 skokova, a Tomas sa 13 koševa i 9 asistencija, dok je Zadranin Petar Marić zabio 14. Kod Sonika je jedini dvocifreni bio Tomislav Cvitković sa 25 koševa i to se itekako osjetilo. KOMPLETNA STATISTIKA