16 sij 2021
PROMAŠEN ŠUT ZA POBJEDU Zadar tricama preokrenuo Cedevitu pa popustio u završnici
KK Zadar

Veliku priliku propustili su košarkaši Zadra da u zaostaloj utakmici 9. kola ABA lige skinu skalp Cedeviti Olimpiji. Gosti iz Ljubljane vodili su veći dio susreta u Krešinom domu, da bi u završnici Zadrani preokenuli utakmicu, a onda ispustili četiri poena prednosti minutu i pol prije kraja i promašili šut za pobjedu.

Otkako je početkom druge četvrtine Cedevita otišla na dvocifrenu prednost, razlika se uglavnom kretala između sedam i 12 poena. No, pri rezultatu 59:69 na početku posljednje dionice, probudio se Zadar. Carter i Justice vezali su dvije trice, nadovezao se Bursać, a nakon toga su iza linije 6,75 pogađali ponovno Justice te Vuković i Mavra.

Zadar je u kratkom razdoblju zabio pet trica, jednako koliko i u prethodne tri četvrtine i poveo 76:72, tri minute prije kraja. Minutu i pol kasnije, nakon novog koša Mavre, bilo je 78:74, a onda je Edo Murić tricom održao goste na životu.

Ključnima su se u završnici pokazala i slobodna bacanja. Bursać je dva promašio, a na drugoj strani Perry svoja tri pogodio za 78:80. Zadrani su potom izgubili loptu, Perry promašio dvicu pa je domaćima ostao posljednji napad. Lopta je došla u ruke Justicea, koji je prije toga trice gađao 4-7, ali tu petu za pobjedu nije uspio pogoditi.

Zadar je tako ostao na dvije pobjede, uz osam poraza u ABA ligi, dok je Cedeviti ovo bila osma pobjeda, uz tri poraza. Justice je susret završio sa 20 poena, Bursać je zabio 12, a Carter 10. Na drugoj strani je najefikasniji bio Jaka Blažić sa 23 koša, dok je Perriy zabio 14. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadrane za dva dana očekuje dvoboj Kupa Krešimira Ćosića na gostovanju kod zagrebačke Cedevite junior, nakon čega je na rasporedu prvenstveni dvoboj sa Sonik Puntamikom, 14. siječnja u Krešinom domu.