16 sij 2021
Jazine bez šanse u Omišu
Domaća košarka

U 11. kolu Prve lige košarkaši Jazina doživjeli su četvrti poraz. Bolji od njih u Omišu je bio istoimeni domaćin rezultatom 93:78. U odnosu na prvi dio sezone zadarska momčad nastupila je bez Amerikanca Jalonea Fridaya te Dina Butorca, što se neminovno osjetilo na terenu.

Omiš je susret otvorio velikom serijom 13:1 i odmah dao naznačiti u kojem će smjeru ići. Istina, Jazine su se brzo primakle na 15:11, no u drugoj četvrtini su domaći opet otišli na dvocifrenu razliku. Istu su bez većih problema zadržali u trećoj pa i u četvrtoj četvrtini.

Šest i pol minuta prije kraja na semaforu je svijetlilo 75:66 pa se može reći da su Zadrani još bili “na životu”, ali onda je Omiš u pet minuta napravio 15:0 i tu je priči bio kraj. Najefikasniji kod pobjednika bili su Nenad Delić sa 25 koševa, Mateo Zonjić s 18 te iskusni Ivan Mimica sa 16 koševa i osam asistencija.

U zadarskim redovima dvocifreni su bili Tomislav Buljan sa 21 košem i 11 skokova te Filip Vujičić sa 16 poena. KOMPLETNA STATISTIKA

Jazine su sada na omjeru 7-4, a u sljedećem kolu gostuju u Zagrebu kod Bosca.