05 ožu 2021
UZVRATILI SPLIĆANI Gripe su bile neosvojive za Puntamičane
Domaća košarka

U 16. kolu HT Premijer lige Sonik Puntamika je na Gripama poražena od Splita rezultatom 92:70, koji im je tako uzvratio za neugodan poraz u Jazinama sredinom listopada prošle godine kada je bilo 80:77 za Sonik.

Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 16:18 za Sonik. Na otvaranju druge dionice Zadrani serijom 8:0 odlaze na svoju najveću prednost od +8, 18:26, no do poluvremena su domaći ipak uspjeli smanjiti zaostatak na -3, 36:39.

Pri rezultatu 48:48, nakon pet minuta igre u drugom dijelu, Splićani rade seriju 11:0 i odvajaju se na 59:48. U posljednjih deset minuta ušlo se s vodstvom momčadi Ivice Skelina 63:54, a u završnici Sonik više nije uspio zaprijetiti Splitu.

Prvo ime utakmice bio je Marin Marić sa 36 koševa i 8 skokova, dok su najbolji pojedinci kod Puntamike bili Lovre Runjić s 15 poena, Sandro Rašić s 11, te Ante Gospić sa 10 koševa. KOMPLETNA STATISTIKA

U idućem kolu Sonik Puntamika će dočekati Zabok.