05 ožu 2021
DRAMATIČNA ZAVRŠNICA Zadar teškom mukom do pobjede protiv Osijeka
KK Zadar

U 16. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra teškom su mukom pobijedili Vrijednosnice Osijek rezultatom 73:70. Pet minuta prije kraja gosti su, nakon trice Arijana Lakića, imali šest poena prednosti, 55:61, no u završnici je iskustvo i individualna kvaliteta domaćih ipak presudila i bodovi su ostali na Višnjiku.

Jan Palokaj, Domagoj Vuković i Martin Junaković vratili su Zadrane u egal, a nakon promašaja Osijekovog Amerikanca Clarencea, Kodi Justice je pogodio za 65:63, minutu i pol prije kraja. Na drugoj strani gosti su još dvaput promašili pa su Vuković dvicom i Junaković bacanjem još malo podebljali zadarsku prednost, 68:63, 25 sekundi prije kraja. Ali ni tu priči nije bio kraj.

Nino Čelebić je zabio koš-faul, a nakon Vukovićevih bacanja, Lakić tricu za 70:69, 11 sekundi prije kraja. Justice je zabio oba penala, Čelebić samo drugo, kao i Junaković pa je Osijeku ostalo malo manje od pet sekundi da pokuša izboriti produžetak. No, Lakić ovaj put nije pogodio težak šut i završilo je 73:70.

Inače, Zadrani su utakmicu otvorili s 12:2 i činilo se da će imati lagan posao, no gosti su se ekspresno vratili u utakmicu i do poluvremena bili u egalu (38:36). U trećoj dionici domaći opet nisu bili pravi pa je Osijek preuzeo vodstvo i stigao sve do spomenutih najvećih +6. No, za pravu senzaciju momčadi Stipe Šarlije je u završnici ipak ponestalo snage.

Najefikasniji u zadarskim redovima bili su Vuković i Junaković sa po 14 koševa, dok je Chinanu Onuaku stigao nedaleko od triple-doublea s 11 koševa, 15 skokova i 7 asistencija, a imao je i 7 izgubljenih lopti. Kod Osijeka su po 15 koševa zabili Čelebić i Robert Kujundžić. KOMPLETNA STATISTIKA

Zadar, kojega je i večeras s klupe vodio Ivan Perinčić, zadržao je tako vodeću poziciju na ljestvici HT Premijer lige s omjerom 12-2. Za dva dana (četvrtak, 17 sati) u zaostaloj utakmici 7. kola ABA lige u Dvoranu Krešimira Ćosića stiže podgorička Budućnost.