05 ožu 2021
Oslabljeni Zadar u Beogradu na “pristojnih” -15
KK Zadar

Prema očekivanjima, dvoboj 13. kola ABA lige između Crvene zvezde i Zadra otišao je na stranu Beograđana, koji su u svojoj dvorani slavili rezultatom 81:66. Ipak, Zadrani ne moraju biti posve nezadovoljni, jer su unatoč svim problemima poraz ipak sveli na pristojnih 15 poena razlike.

Bez kapetana Dominika Mavre, čiju je ulogu preuzeo mladi Duje Brala te Justina Cartera i trenera Veljka Mršića, bilo je nerealno očekivati da Zadar može ozbiljnije zaprijetiti euroligašu. Iako su gosti čak solidno odigrali veći dio prvog poluvremena, u posljednjoj minuti i pol domaći su trima tricama sa +6 otišli na +15, 43:28.

Početkom nastavka ta je prednost narasla i na najvećih +20 i sve ostalo bilo je samo odrađivanje posla za momčad Dejana Radonjića. U redovima pobjednika devet igrača postiglo je između 6 i 12 poena, a najefikasniji su bili Corey Walden i Ognjen Dobrić. Kod Zadra dvocifreni su bili Aleksandar Bursać sa 15, Martin Junaković sa 13, Kodi Justice sa 12 te Chinanu Onuaku s 11 poena. KOMPLETNA STATISTIKA

Zvezda je sada na omjeru 10-2, a Zadar na 2-7. U sljedećem kolu Zadrani će na Višnjiku 7. siječnja ugostiti Budućnost, a dva dana prije će u sklopu HT Premijer lige dočekati Osijek.