05 ožu 2021
ŠESTA U NIZU Puntamičani bolji i od Furnira
Domaća košarka

Novu, šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu upisali su večeras igrači Sonik Puntamike. Oni su u 15. kolu HT Premijer lige u Jazinama bili bolji od Furnira iz Dubrave rezultatom 80:70.

Domaći su bolje otvorili utakmicu te nakon prve četvrtine imali vodstvo 28:22, da bi se u 18. minuti prvi put odvojili na dvoznamenkastu prednost, 42:32. Igrači Hrvoja Vlašića su sa zalihom od 10 koševa prednosti otišli i na odmor, rezultat je glasio 49:39.

Već nakon minute igre u drugom poluvremenu, Zadrani su se odvojili i na najvećih +15, 54:39, no gosti se serijom 9-0 vraćaju u utakmicu i smanjuju na -6, 54:48. Ipak, do kraja treće dionice domaći se ponovno odvajaju na osjetniju prednost, 61:50 uoči posljednjih deset minuta igre.

U završnici je Sonik bez većih problema iskontrolirao rezultat i osvojio nova dva boda.

Najbolji pojednici bili su Daniel Zovko s 18 poena, Lovre Runjić sa 17, te Tomislav Cvitković sa 14 koševa. KOMPLETNA STATISTIKA

Sonik je sada na odličnom omjeru 10-4, a u prvoj utakmici u 2021. godini očekuje ga teško gostovanje kod Splita.