05 ožu 2021
Split bolji od Donata, Zadranke zadovoljne na pauzu
Nogomet

U dvoboju 10. kola Prve hrvatske nogometne lige za žene, ujedno i posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva, nogometašice Donata izgubile su na Parku mladeži od Splita rezultatom 5:0. Zimsku stanku igračice Jure Perkovića tako će provesti na petom mjestu ljestvice s učinkom od četiri pobjede i šest poraza što, kada se podvuče crta, i nije tako loše.

Pogotovo kada se zna da su Zadranke svih 12 bodova osvojile u izravnim dvobojima protiv ekipa koje se u ovom trenutku nalaze ispod njih s čime su već sada praktički ispunile prvi cilj zacrtan na početku sezone, a to je ostanak u društvu najboljih.

Što se same današnje utakmice tiče, ona je već u ranoj fazi bila lišena svake rezultatske neizvjesnosti. Split je u vodstvo već u 6. minuti dovela Aida Hadžić, a ista je igračica svojim drugim pogotkom u 17.  minuti povisila na 2:0. Do kraja prvog dijela u strijelkinje se upisala i Ana Dujmović koja je u 41. zabila za 3:0. U 50. minuti domaće su autogolom Josipe Burčul vodile s 4:0, a konačan je rezultat u 77. minuti postavila Iva Bukač.

– Nema se tu što puno reći. Split je puno bolja ekipa od nas koji smo pokušali držati nekakvu defanzivnu kontrolu. Međutim, pet puta smo ipak morali vaditi loptu iz mreže – osvrnuo se kratko na utakmicu trener Donata Jure Perković i dodao kako je zadovoljan onim što su njegove igračice prikazale u prvom dijelu sezone.

– Upisali smo četiri pobjede protiv izravnih protivnika u borbi za opstanak i to me izuzetno raduje. Naš je cilj očuvanje prvoligaškog statusa i sve ćemo napraviti da to i ostvarimo. Sve u svemu, zadovoljni odlazimo na stanku – zaključio je Perković.

A stanka na koju nogometašice Donata odlaze po povrtku u Zadar i neće trajati baš dugo. Naime, prema riječima trenera Perkovića, pripreme za drugi sezone započet će već za mjesec dana.

Stega, rad i disciplina moto je koji je Zadranke i doveo u situaciju da blagdane dočekaju u veselom raspoloženju. Prema svemu sudeći, struka niti u budućnosti od tih primcipa neće odustati. A to je, sasvim sigurno, jedini ispravni put.