15 sij 2021
PUNTAMIKA JE GAZDA U GRADU Zadar osramoćen u Jazinama
Domaća košarka

Sonik Puntamika je gazda u gradu košarke. Momčad Hrvoja Vlašića porazila je, a slobodno se može reći i ponizila starijeg, slavnijeg i višestruko bogatijeg brata. Veterani Jakov Vladović i Teo Petani održali su svojim protivnicima pravu košarkašku lekciju. Ali cijela momčad Puntamike zaslužuje velike čestitke, jer imali su šest igrača između devet i 16 poena i svatko je dao svoj doprinos u oba smjera.

Kontrolirali su “zeleni” praktički cijelu utakmicu. Imali velikih +17 (27:10) već početkom druge četvrtine, a sredinom treće najvećih +18, 57:39. Šest i pol minuta prije kraja razlika je i dalje bila dvocifrena, 70:58 i tek onda se Zadar uspio malo približiti. Više zbog umora protivnika nego svojom zaslugom. Došli su sve do 71:70, ali u završnici je Vladović sa još dva fantastična poteza, tricom i prodorom, riješio pitanje pobjednika.

Da je kojim slučajem završilo drugačije, bila bi to prava sportska nepravda. Jer Zadar ničim nije zaslužio dobiti ovu utakmicu. Bila je to sramotna predstava igrača Veljka Mršića u svakom pogledu. I nakon ovoga je samo pitanje što slijedi? Je li ovo bila posljednja Mršićeva utakmica na klupi Zadra? Hoće li igrači snositi kakve sankcije za igru ispod svake razine? Hoće li se odgovornim osjetiti netko iz Uprave? Svakako, sve u KK Zadru čeka besana noć. Ili bi barem trebala.

Ova utakmica samo je još jednom ogolila sve probleme u klubu na kojega odlazi daleko najveći dio proračuna Grada Zadra kada je sport u pitanju. S druge strane, kada se vidi s koliko je sredstava i kakvu momčad složila Sonik Puntamika, nemoguće je ne zapitati se u čemu je problem? Alarm je upaljen već odavno. Sada je vrijeme za konkretne poteze.