04 ožu 2021
Razigrani Puntamičani slavili u Sinju
Domaća košarka

Veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Sonik Puntamike na uvijek neugodnom gostovanju kod Alkara u Sinju u 10. kolu HT Premijer lige. Momčad Hrvoja Vlašića slavila je rezultatom 85:94 u utakmici u kojoj je samo u jednom trenutku bila u zaostatku i to početnih 2:0.

Fantastičnu prvu četvrtinu Puntamičani su završili sa +16 (16:32), a iako se Alkar serijom 11-0 početkom druge dionice vratio na -5, na poluvrijeme se ipak otišlo s dvocifrenom prednošću gostiju, 39:49. Početkom treće Sinjani su se uspjeli vratiti u utakmicu i izjednačiti na 53:53, no tada su ponovno nestali s terena. Sonik je napravio seriju 20:3 za +17 (56:73) i praktički prelomio susret.

Istina, i u posljednjoj dionici bilo je velikih oscilacija, kada se najvećih +19 gostiju (62:81) u čas pretvorilo u samo +5 (77:82), no koševi Filipa Jošića i Danijela Zovka označili su konačan kraj priče u Sinju. S obzirom na tijek susreta, i više nego zaslužena pobjeda gostiju.

Odličan je bio Lovre Runjić sa 22 koša, dok je Tomislav Cvitković zabio 15, uz šest asistencija i pet skokova. Iskusni Jakov Vladović zabio je 13, uz sedam asistencija, a dvocifreni su bili i Filip Jošić (11) te Danijel Zovko (10). Kada se na to nadoveže i 8 poena, uz pet asistencija Tea Petanija te 8 poena uz šest skokova Sandra Rašića pa još i 7 koševa Marina Vrućinića, može se zaključiti da je to bila prava momčadska pobjeda “zelenih”. Kod Sinjana je najbolji bio Amerikanac Echols sa 25 koševa i osam asistencija. KOMPLETNA STATISTIKA

Sonik je sada na omjeru 5-4, a u utorak je na rasporedu gradski dvoboj sa Zadrom , što je zaostala utakmica 7. kola, odgođena zbog koronavirusa.