29 stu 2020
Friday i Butorac dovoljni Jazinama za pobjedu protiv Kaštela
Košarka

Košarkaši Jazine Arbanasa, razvojna momčad KK Zadar u susretu šestog kola Prve lige u “trici” Krešinog doma rezultatom 86:73 bili su bolji od Ribola Kaštela.

Pred sam kraj prve dionice domaćin je vodio 21:9 nakon trice Klarice, serijom 5:0 Ribole rezultat je na isteku uvodnih deset minuta bio 21:14.

Povećali su svoju prednost igrači Jazina u drugoj četvrtini te su na poluvremenu vodili 40:29.

Velikih petnaest razlike 51:36 imale su Jazine sredinom trećeg perioda. Serijom 10:0 Kaštela su se brzo vratila u igru (51:46). Uoči zadnjih deset minuta bilo je 59:52 za sastav Marka Selina.

Uspjeli su bez većih poteškoća domaćini odraditi i taj dio te su stigli do zaslužene četvrte pobjede u ovom natjecanju uz dva poraza.

U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji je bio Jalone Friday s 21 košem i osam skokova. Dino Butorac ubacio je 17 poena, a Tomislav Buljan 13, obojica uz po četiri skoka i asistencije. Kod Kaštela, prvo ime s 20 ubačaja bio je Frano Marasović. KOMPLETNA STATISTIKA

U sljedećem kolu Jazine gostuju kod Sesveta.