Mršić i Gilbert uoči Splita: “Cilj je pobjeda”
U 10. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra sutra će u 18 sati u dvorani Krešimira Ćosića ugostiti Split. Prije 10 dana, kada su se iste momčadi na istome mjestu sastale u ABA ligi, Splićani su slavili sa 66:72. Prema tome, Zadrani bi trebali imati veliku želju za iskupljenjem, a za očekivati je još jednu neizvjesnu utakmicu.
– Mislim da možemo očekivati bolju utakmicu od te koju smo odigrali u ABA ligi. U svakom slučaju pametniju, s boljim odlukama, jer tada nas je niz loših odluka koštao poraza. U Beogradu smo protiv Partizana odigrali pristojnu utakmicu i nadam se da ćemo sutra protiv Splita napraviti još jedan korak naprijed u našoj igri – kazao je Veljko Mršić, trener Zadra.
Kodi Justice, novi igrač u sastavu Zadra, neće biti na raspolaganju treneru za sutrašnju utakmicu, ali Mršić očekuje da će vrlo brzo donijeti dodatnu kvalitetu njegovoj momčadi.
– Riječ je o igraču na poziciji šutera, koji već ima pristojno europsko iskustvo, jednu sezonu u VTB ligi i jednu u Italiji. Očekujem da dođe u fizički najboljem stanju od svih Amerikanaca ove sezone i da vrlo brzo da svoj obol našoj igri.
Inače, u sutrašnju utakmicu Zadar ulazi s omjerom 7-1 u prvenstvu, a Split 5-2, no s druge strane Splićani u ABA ligi imaju 3-3, za razliku od zadarskih 1-5.
– Idemo dati sve od sebe i cilj je pobjeda. Moramo biti mnogo bolji i koncentriraniji nego što smo bili prošli put. Znamo da su u dobroj formi, dobili su nekoliko utakmica zaredom, ali nadam se da ćemo pokazati naše pravo lice i doći do važne pobjede – rekao je Dominic Gilbert, igrač Zadra.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





