24 stu 2020
Jazine Zadar II bolje od Kvarnera, dobra utakmica Horvata i Paponje
dig
Domaća košarka

U 3. kolu Prve muške lige novu pobjedu ostvarili su igrači KK Jazine Zadar II, svladavši u Krešinom domu Kvarner rezultatom 94:82.

Riječani su održavali minimalnu prednost na otvaranju utakmice, ali dvije minute prije kraja prve dionice Zadrani dolaze do vodstva te završavaju četvrtinu s prednošću 25:20. Zakucavanjem Fridaya Jazine se, nakon četiri minute u drugoj četvrtini, prvi put odvajaju na dvoznamenkastu prednost (37:26). Momčad Marka Selina na odmor je otišla s prednošću 48:40.

I tijekom cijele treće dionice Jazine su održavale prednost, ali se nisu uspjele odvojiti na znatniju razliku. U posljednjih 10 minuta ušlo se s rezultatom 69:65. Ipak, domaći su do kraja kontrolirali susret te su tricom Marka Šarca za 88:78 dvije minute do kraja potvrdili zasluženu pobjedu. Drugu uzastopnu ove sezone, nakon što su u prošlom kolu slavili u Dubrovniku.

Najefikasniji igrač Jazina bio je Domagoj Horvat, koji je postigao 17 poena, a pratili su ga Marko Šarac sa 14, Jalone Friday sa 13 te Filip Paponja, koji je uz 12 koševa udijelio i pet asistencija. Kod Kvarnera je najbolji bio bivši igrač Zadra Filip Tončinić sa 20 koševa i 11 skokova, dok je Siniša Štemberger zabio 11, uz četiri asistencije.

KOMPLETNA STATISTIKA

Jazine Zadar II su sada na omjeru 2-1, a u 4. kolu sljedeće subote na Višnjiku dočekuju zagrebački Dinamo.