19 tra 2021
Ivan Santini odveo Jiangsu u polufinale kineske Superlige
Nogomet

Ivan Santini odveo je svoj Jiangsu Suning u polufinale doigravanja kineske Superlige. Nakon remija u prvoj utakmici četvrtfinala sa Chongqing Lifanom 1:1, Jiangsu je u uzvratu na domaćem terenu slavio s 1:0.

A strijelac pobjedničkog pogotka bio je, naravno, sjajni zadarski napadač. U 8. minuti Eder je ubacio s lijeve strane, a Santini se, kao pravi kralj šesnaesterca, najbolje snašao, primio loptu i zabio za 1:0.

Do kraja je bilo mnogo borbe, žutih kartona, a gosti su u 56. minuti zaradili i crveni, ali mreže se više nisu tresle. Jiangsu je tako prošao u polufinale, gdje će igrati protiv Shanghaija SIPG.

Santiniju je to bio šesti prvenstveni pogodak u ovogodišnjoj skraćenoj verziji kineskog prvenstva. S obzirom na formu, vrlo vjerojatno ne i posljednji.