Zadar “na mišiće” do pobjede u Osijeku

Vrijeme čitanja: < 1 min

U 5. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod Osijeka rezultatom 69:78. Momčad Veljka Mršića opravdala je ulogu favorita i došla do četvrte prvenstvene pobjede, iako i nije baš sve išlo glatko kako se moglo očekivati.

Zadar je, doduše, u trećoj četvrtini otišao na dvocifrenu razliku, no domaći su se početkom posljednje vratili na samo -3, 53:56. Ipak serijom 7:0, gosti su ponovno otišli na +10, nešto kasnije i na +15 i prelomili utakmicu. Premda, treba reći i to da je Osijek u posljednjoj minuti opet stigao na samo -6 i promašio tricu za eventualnu dramu u završnici.

Zadar je, prema službenoj statistici, izgubio čak 28 lopti, promašio 9 slobodnih bacanja, a za tri poena je šutirao 2-16 pa se može zaključiti da je utakmicu dobio “na mišiće”.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Dominik Mavra s 14 poena, Dominic Gilbert sa 13 te Justin Carter i Jure Planinić sa po 10, dok je prvo ime Osijeka bio Antonio Jordano sa 20 koševa.

KOMPLETNA STATISTIKA

Zadar je tako na svoj konto upisao nova dva boda pa se sada s omjerom 4-1 nalazi u skupini momčadi na vrhu HT Premijer lige. U sljedećem kolu u utorak na Višnjiku gostuje Škrljevo, no prije toga, u ponedjeljak u 18 sati, na rasporedu je važan dvoboj 4. kola ABA lige protiv Krke, također u Krešinom domu.