Boksač BK Sveti Krševan, Petar Krešimir Knežević (69 kg) osvojio 38. izdanje Vojvođanske zlatne rukavice

Vrijeme čitanja: < 1 min

Dvojica predstavnika Boksačkog kluba Sveti Krševan, Petar Krešimir Knežević (69 kg) i Marin Lonić (81 kg) pod vodstvom trenera Nene Mitrovića nastupila su u sastavu hrvatske reprezentacije u Subotici na 38. Vojvođanskoj zlatnoj rukavici za boksače rođene 2002. i 2003. godine.

Nakon što je u polufinalu svladao domaćeg predstavnika Dušana Vojvodića, Petar Krešimir Knežević osvojio je zlato pobijedivši u finalu odlukom sudaca 3:2 bivšeg juniorskog prvaka Europe Bugarina Emirdžana Mehmeda. Knežević i Mehmed dobili su i nagradu za najborbeniji par.

Marin Lonić stigao je do polufinala gdje je poražen, međutim, odradio je turnir za svaku pohvalu te je osvojio brončano odličje.

Turnir su organizirali BK Spartak i Boksački savez Srbije. Okupio je 35 boksača iz 6 zemalja i poslužio je kao provjera pred prvenstvo Europe za mlađe seniore koje će se od 11. do 23. studenog održati u Budvi.