Stipe Perica zabio za prolaz Watforda u kupu

Vrijeme čitanja: < 1 min

U prvom službenom nastupu za Watford Stipe Perica zabio je i prvi pogodak. Doduše, ne iz igre, ali upravo je njegov gol u raspucavanju s bijele točke odveo “Stršljene” u 2. kolo EFL kupa.

U prvom kolu Watford je gostovao kod trećeligaša Oxforda i nije dobro krenuo, jer se nakon 26 minuta našao u zaostatku 1:0. Međutim, u 89. je Ken Sema zabio za izjednačenje i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

U junaka se prometnuo vratar Watforda, Austrijanac Daniel Bachmann, koji je obranio sva tri penala igračima Oxforda. Kako je Perica bio treći izvođač za svoju momčad, a njegovi su suigrači Sema i Quina prije toga zabili, upravo je gol zadarskog napadača označio kraj susreta.

Stipe je inače odigrao svih 90 minuta i nekoliko puta je opasno zaprijetio protivničkom golu, no na prvi pogodak iz igre na Otoku će ipak morati još malo sačekati. Tko zna, možda samo do subote, kada Watford u 2. kolu Championshipa gostuje kod Sheffield Wednesdaya.