29 ožu 2024
Hat-trick sjajnog Ivana Santinija
Nogomet

Fantastični Ivan Santini zabio je tri pogotka u 8. kolu kineske Super lige. Zadarski napadač predvodio je svoj Jiangsu Suning u visokoj pobjedi 5:2 protiv Henan Jianyea.

Santini je poentirao već u 9. i 18. minuti za vodstvo 2:0, ali su gosti u završnici prvog poluvremena uspjeli izjednačiti na 2:2. Ipak, na odmor se otišlo s prednošću domaćih 3:2, nakon pogotka Edera u sudačkoj nadoknadi, da bi u nastavku opet Santini i Eder potvrdili visoku pobjedu svoje momčadi.

Za Jiangsu je ovo bila četvrta pobjeda ove sezone te se sada probio na treće mjesto prvenstvene ljestvice sa 14 bodova. Santini je, pak, stigao do brojke od 4 pogotka u sezoni, samo dva manje od trenutačno najefikasnijih igrača lige.