Vaterpolisti Zadra 1952 domaćim porazom od Triglava zaključili nastup u ovosezonskoj regionalnoj A-2 ligi

Vrijeme čitanja: 2 min

Vaterpolisti Zadra porazom su se oprostili od A-2 regionalne lige. U dvoboju posljednjeg, 16. kola Zadrani su na svom plivalištu izgubili od slovenskog Triglava rezultatom 9:6 i tako u skupini za poredak od 7. do 12. mjesta na kraju zauzeli četvrtu poziciju što bi u prijevodu značilo kako su ove sezone regionalno natjecanje okončali na 10 poziciji s učinkom od 4 pobjede i 12 poraza.

Igrači trenera Gorana Jovančevića nisu na baš reprezentativan način priveli kraju ovo natjecanje. Motivacija izgubljena porazom od Medveščaka u 12. kolu, kada se shvatilo da je izgubljen plasman u doigravanje Prvenstva Hrvtaske, više se nije pronašla sve do dana današnjeg što je jasno bilo vidljivo i na utakmici protiv posljednje momčadi lige koju su domaći igrači odigrali bez trunke žara i sa željom da ona što prije završi.

S druge strane, gosti su bili prilično motivirani da natjecanje ne okončaju bez ijedne pobjede što im je i pošlo za rukom svladavši danas nezainteresirane Zadrane koji su tek prvu četvrtinu odigrali u rezultatskom egalu (2:2), dok je ostatak meča protekao u znaku slovenske ekipe.

Posebno loše domaći su odigrali drugu dionicu koju su izgubili s 3:0 pa je rezultat na poluvremenu iznosio 5:2 u korist gostiju.

Treća četvrtina donijela je izjednačenu igru u kojoj su obje ekipe postigle po dva pogotka pa je tako Triglav u posljednjih osam minuta ušao s prednošću od tri gola (7:4).

Dva uzastopna pogotka Zadra na otvaranju te dionice probudila su nadu kako bi se poraz ipak mogao izbjeći. No peterac koji su nakon toga realizirali igrači Triglava stavio je točku na “i” večerašnjeg dvoboja iako su Zadrani u posljednje dvije minute doslovce slomili okivir gola koliko je puta lopta odsjela na njemu. Gosti su na kraju postigli još jedan pogodak i time potvrdili svoju prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Najefikasniji u redovima Zadra bio je Marin Jovančević sa tri gola, dok su po jedan dodali Mate Čačić, Mateo Škaro i Roko Jurišić.

Seniorski pogon VK Zadar prije završetka sezone odigrat će još dvije utakmice u razigravanju za deveto mjesto u domaćem prvenstvu nakon čega slijedi odmor i preustroj za novu sezonu. Teško je reći hoće li ekipa s Višnjika u njoj ponovno sudjelovati u regionaloj ligi jer prema informacijama s kojima raspolažemo Zadranima je sve teže financijski pratiti i biti konkurenti u ovom natjecanju pogotovo kada se zna kako Grad Zadar u troškovima participira s gotovo beznačajnim iznosom, nažalost.