Gorica Zadru nanijela treći poraz u HT Premijer ligi

Vrijeme čitanja: < 1 min

Momčad KK Zadra poražena je na gostovanju protiv Gorice rezultatom 74:73.

Odlično su u utakmicu ušli igrači Danijela Jusupa te su već u prvoj četvrtini imali dvoznamenkastu prednost (25:15).

U drugoj dionici bolje reagiraju domaćini i odlaze na prednost od 7 poena razlike (44:37) te na poluvremenu vode 46:40.

Gorica se odvaja na najveću prednost od 67:57 pri kraju treće četvrtine.

Uspjeli su smanjiti zaostatak Zadrani i u zadnjih 10 minuta ušli su sa 6 koševa zaostatka.

Rijetka situacija na košarkaškim parketima dogodila se u posljednoj dionici u kojoj je palo sveukupno 18 poena (7:11). U penal završnici zadrhtale su ruke igračima Gorice, no neprecizan je bio šut Uljarevića u posljednjoj sekundi koji bi donio pobjedu Zadru.

Jedini raspoloženi igrač bio je Stefan Fundić s 26 poena, Mavra je dodao 13.

Unatoč trećem porazu u ovom natjecanju Zadar je i dalje prvi na tablici.

Sada Zadrane u nedjelju očekuje pretposljednje kolo regionalne ABA lige. Gost Krešinog doma bit će Primorska iz Kopra.