Fantele odlaze u Palma de Mallorcu: “Znamo na čemu trebamo dodatno raditi”
Jedriličari zadarskog Svetog Krševana u klasi četrdeset devetka Šime i Mihovil Fantela na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu u australskom Geelongu osvojili su deseto mjesto.
Po završetku tog natjecanja vratili su se na odmor nekoliko dana u Zadar odakle danas odlaze u svoje novo odredište španjolsku Palmu.
„Tamo ćemo biti cijeli mjesec, do 15. ožujka su pripreme koje završavaju lokalnom regaticom, onda od 24. ovog mjeseca opet treninzi a na kraju glavna regata Trofej princeze Sofije. Znamo što nam je raditi, trebamo što više vremena boraviti u brodu da automatiziramo sve radnje, sve manevre. Sve je na nama, veselimo se novim izazovima koji kreću” – ističe Šime Fantela.
Nakon Palme s kojom će otvoriti europsku sezonu zadarski dvojac kasnije očekuje i Svjetski kup u Genovi, Europsko prvenstvo u svibnju na Lago di Gardi, pa potom odlazak put Japana gdje će odraditi i one završne pripreme na stazi gdje će ovog ljeta biti održane Olimpijske igre.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





