16 kol 2022
Nova pobjeda kadeta KK Zadar i novi poraz Sonik Puntamike
Košarka

Nova pobjeda za Zadar, te novi poraz za Sonik Puntamiku u sklopu Jedinstvene kadetske košarkaške lige.

U Zagrebu su kadeti Sonika poraženi od Cibone rezultatom 114:72. Odlično je u utakmicu ušao David Pavin postigavši prvih 13 poena ekipe za vodstvo 13:9.

Nakon prve dionice vodstvo domaćina 21:20.

Idućih 10 minuta Cibona održava prednost te se na poluvrijeme ide sa 48:40 za Zagrepčane.

Drugi dio utakmice potpuna dominacija domaćina koji su u trećoj dionici zabili 36 poena, a u posljednoj 30.

Najbolji pojednici kod Sonika bili su Pavin s 31 i Mrkić sa 28 koševa.

Zadar je bez problema svladao Rudeš rezultatom 100:62. Već se nakon prve četvrtine vidjelo u kojem će smjeru utakmica otići, vodstvo domaćina 32:15.

Bez poteškoća su do kraja kontrolirali sraz Zadrani te otišli do osme pobjede predvođeni Sikirićem s 18 i Beljanom sa 13 poena.

Nastavak pobjedničkog niza u idućem kolu Zadar ce tražiti protiv FSV-a , a Sonik prvu pobjedu protiv Osijeka.