Dinamo pobjedom zakucao Zadranke na dno ljestvice!

Vrijeme čitanja: 2 min

I treći uzastopni poraz u Ligi za prvaka u isto toliko utakmica upisale su danas odbojkašice Zadra. Bolje od njih, nakon Dubrovnika i Don Bosca, ovog su puta bile odbojkašice Dinama koje su na Višnjiku slavile s uvjerljivih 3:0 u setovima.

Prognoze kako će Zadranke u ovom dvoboju teško do prvih bodova u novoj skupini bile su, kako se na kraju ispostavilo, točne. Igračice Dinama Višnjikom su i drugi puta ove sezone prošle neokrznute pokazavši i prikazavši zašto će dogodine igrati u najvišem razredu hrvatske ženske odbojke, Super ligi.

Dominantno su gošće odradile susret ne dopustivši domaćoj ekipi da pred svojim navijačima upiše barem počasni set.

Najbolji otpor Zadranke su pružile na otvaranju utakmice iako je i taj set prilično lagano otišao na stranu gošći. Domaće su se “na životu” održavale tek rijetkim serijema, a i to je trajalo do sredine seta kada je Dinamo otišao na prednost od pet poena koju je do kraja još i povisio.

Drugi set bio je zanimljiv do rezultata 7:7. Sve nakon toga otišlo je na stranu gostujuće ekipe koja je bez problema došla do vodstva od 2:0.

I dok su prva dva bila koliko-toliko zanimljiva, onaj treći to nije bio nikako. Dinamovke su vrlo rano otišle na veliku prednost i samo se čekao završetak meča.

“Mi u ovom susretu nismo imali nikakve otvorene šanse. Možda smo mogli nešto više napraviti na početku utakmice u pogledu volje i želje i na neku njihovu prepadnutost, ako uopće mogu tako reći, ali kako mi u posljednje vrijeme izgledamo činjenica je da nismo mogli više od ovoga. Pa mi zadnje tri utakmice nismo osvojili nijedan set i mislim da je to dovoljan pokazatelj u kakvom smo stanju. Ne napadam nikoga, ali očito je da nešto ne funkcionira. Na nama je da otkrijemo što. Moramo nešto drastično promijeniti jer ovako ne ide”, jasan je nakon utakmice bio trener Zadranki Domeniko Kresoja.

Ovim porazom Zadar je pao na posljednje, peto mjesto skupine 1 sa devet bodova. Prvo mjesto i dalje drži Mladost s 25, a slijede Dinamo s 23 te Dubrovnik s 11 i Don Bosco sa 10 bodova.

U idućem kolu Zadranke gostuju u Zagrebu kod Mladosti.

OK Zadar – OK Dinamo 0:3 (18:25, 13:25, 15:25)