Kadeti Zadra u derbiju uvjerljivo nadigrali Cibonu, Sonik poražen od Cedevite

Vrijeme čitanja: < 1 min

Kadeti Sonik Puntamike upisali su još jedan poraz i to ovog puta u gostima kod Cedevite Junior 75:70, dok su kadeti Zadra ostali neporaženi svladavši Cibonu na Višnjiku s uvjerljivih 100:77.

U Zagrebu je ekipa Sonika bolje ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine vodila 21:14.

U drugoj dionici Cedevita je podigla obranu i primila samo 9 poena, na poluvremenu su vodili sa 32:30.

Tijekom treće četvrtine Sonik je održavao minimalno vodstvo da bi u zadnjih 10 minuta ušli s prednošću od 54:53.

Dvije minute do kraja rezultat je glasio 67:67 ali domaćini serijom od 6:0 odlaze na 73:67 i završavaju utakmicu.

Kod Puntamike su najbolji bili Pavin sa 28 i Muženjak sa 22.

Druga priča bila je na Višnjiku, gdje su kadeti Zadra s lakoćom svladali Cibonu.

Cijelu su utakmicu Selinovi igrači održavali konce igre, ne dozvoljavajući gostima šansu da se približe.

Do nove pobjede Zadar su predvodili Brala 30 i Klarica sa 28 poena. Zadrani su usamljeni na vrhu sa svih sedam pobjeda.