Sesvete Jazine Arbanasima nanijele drugi poraz u sezoni

Vrijeme čitanja: < 1 min

U 16. kolu Prve muške lige ekipa KK Jazine Arbanasi pretrpjela je svoj drugi poraz izgubivši od Sesveta rezultatom 80-78.

Igrači Sesveta su bolje ušli u utakmicu te su nakon 3 minute igre imali vodstvo od 11-2. Do kraja četvrtine Jazine su preuzele vodstvo i nakon prve dionice vodili sa 24-16.

Nakon 5 minuta druge četvrtine domaćini se odvajaju na najveću prednost od 37-22. Serijom od 16-2 Sesvete se vraćaju na 39-38, te je poluvrijeme zatvoreno tricom Andersona za 42-38.

U drugom dijelu utakmice Jazine su nakon rezultata 50-50, serijom od 13-0 otišle na 63-50 minutu i pol do kraja treće četvrtine.

Ulaskom u posljednjih 10 minuta domaćini su imali prednost od 66-54. 7 minuta do kraja Jazine su vodile sa 72-58, ali su gosti ponovno napravili veliku seriju od 16-2 i vratili utakmicu u egal na 74:74. Philip Babić je promašio prvo slobodno bacanje, ali pogodio drugo za vodstvo gostiju 80-78, 14 sekundi do kraja. U posljednjoj sekundi Šango nije pogodio tricu koja bi donijela pobjedu te su dva boda otišla u Sesvete.

Najefikasniji pojedinci Jazina bili su Jurica s 23 i Anderson sa 13 poena.

Usprkos ovom porazu Jazine su usamljene na vrhu tablice sa 14 pobjeda i 2 poraza, a iduće kolo dočekuju ekipu Ribole iz Kaštela.