Zadranke izgubile od Dubrovnika i zakomplicirale borbu za kvalifikacije za Super ligu

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra Ligu za prvaka otvorile su neočekivanim domaćim porazom od Dubrovnika od 3:0 u setovima. Gošće su otpočetka susreta izgledale kao ekipa koja zna po što je došla, a za razliku od prošlotjedne utakmice, u kojoj su Višnjik napustile pognutih glava, ovog su puta u potpunosti zasluženo došle do velika tri boda s kojima su razliku između njih i Zadranki smanjile na samo jedan bod.

Naime, Zadar se nakon ovog poraza i dalje nalazi na trećem mjestu ljestvice sa devet bodova, dok je Dubrovnik sada izbio na četvrtu poziciju s osam bodova.

U prvom kolu Lige za prvaka do pobjede je došla i zagrebačka Mladost koja je uvjerljivo s 3:0 svladala Don Bosco, dok je slobodan u ovom kolu bio Dinamo koji se sada nalazi na drugom mjestu s 20 bodova iza Maldosti koja ima 22. Petu, posljednju pozicijuu skupini drži Don Bosco sa sedam bodova.

Puno pogrešaka obilježilo je igru Zadranki koje su muku mučile prvenstveno s prijemom, a niti napad nije funkcionirao na željenoj razini. Stoga i ne čudi što je Dubrovnik relativno lako u svoju koriat riješio prva dva seta, dok je u trećem Zadar pokazao malo bolju igru no ipak nedovoljno dobru da utakmicu odvede u četvrti set.

“Milijun pogrešaka smo imali! Milijun! A kad tako igraš onda čemu se nadaš? Serviramo kao mala djeca, a na prijemu ne možemo ništa. Na trenutke čak i izgledamo dobro ali onda kad treba prelomiti utakmicu, kad treba nešto napraviti nedostaje hrabrosti. Nažalost, ovo se sve češće događa u zadnje vrijeme”, izjavio je nakon susreta trener Zadra Robert Kresoja.

Zadranke su tako upisale poraz koji bi ih u nastavku prvenstva mogao skupo stajati. Kredit, ako je i postajo, potrošen je već na samom startu pa će se bodovi, ukoliko se želi plasirati u kvalifikacije za Super ligu, morati početi osvajati već od sljedeće utakmice u kojoj odbojkasice Zadra gostuju u Zagrebu kod Don Bosca.

OK Zadar – ŽOK Dubrovnik 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)