U trileru na Višnjiku Šibenik i drugu godinu zaredom ostavio Zadar bez Final Four-a Kupa Ružice Meglaj Rimac

Vrijeme čitanja: 3 min

I drugu godinu zaredom košarkašice Šibenika zaustavile su Zadar na putu prema završnom turniru na kojem će snage odmjeriti četiri najbolje ekipe u ovom natjcanju. Nakon što su lani slavile na Baldekinu, Šibenčanke su danas u četvrtfinalu igranom na Višnjiku u tijesnoj i uzbudljivoj završnici pobijedile rezultatom 75:73.

Iako su odlično otvorile utakmicu i otišle na prednost od 10:2, Zadranke su gotovo sve prosule već do kraja četvrtine kada je Šibenik stigao na samo poen zaostatka (18:17).

Drugu dionicu gošće su bile bolje. Riješile su ju u svoju korist rezultatom 31:18 za visokih plus 12 na koncu prvog dijela (36:48).

No, tada je uslijedila treća četvrtina koju su domaće igračice odradile bez greške. Prvi poen gošće su postigle tek u petoj minuti, a Zadranke su do tog trenutka napravile seriju od 18:0 i prednost prebacile na svoju stranu. Iz neobjašnjivog razloga trener domaćih tada je prvo posegnuo za izmjenom, a potom i za minutom odmora što je u potpunosti poremetilo ritam njegove ekipa pa su Šibenčanke na dvije minute do kraja te dionice opet otišle na prednost od jednog poena (60:61), a s tom se razlikom i otišlo na predah.

Na otvaranju posljednje četvrtine Zadranke je iznad vode držala sjajna Ana Vrsaljko sa osam uzastopnih poena, a na nju se tricom nadovezala Ena Gardijan za prednost od šest koševa. Nažalost domaćih navijača,  Zadranke tu prednost nisu uspjele sačuvati već su gošće dvjema tricama poravnale rezultat, a kasnije nakon očiglednog previda jednog od sudaca i povele s dva koša. Tu su prednost uspjele održati do kraja jer lopta koju je Ivana Dujić uputila s pola terena nije pronašla put kroz mrežicu.

“Neću komentirati odluke sudaca već ću se osvrnuti na individualne greške svojih igračica. Mi smo u dogovoru za utakmicu našim igračicama skrenuli pažnju na Josipu Silov i Miju Vukšić jer smo znali da od njih prijeti najveća opasnost izvana. Taj dogovor u prvon poluvremenu nismo ispoštovali i one su pogodile nekoliko trica. Kad smo na velikom odmoru još jednom curama obratili pažnju na taj dogovor, tome više nije bilo tako. Šteta za poraz jer imam osjećaj da smo ih nekim našim greškama konstantno vraćali u utakmicu”, izjavio je nakon susreta trener Zadra Toni Matešić koji se morao suočiti sa kritikom kako je možda i on doprinio da se Šibenik u jednom trenutku vrati u utakmicu nakon već opisane serije od 18:0 u trećoj četvrtini.

“Mi smo utakmicu postavili da igramo preko cijelog terena svih 40 minuta. I s obzirom na skraćenu rotaciju cure su sigurno osjetile umor. Možda sam čak i ranije trebao neke igračice povući iz igre međutim uvijek je dvojba oko toga hoćeš li izvaditi najbolju igračicu ili ne. Danas sam tako odlučio i svoju odluku niti u ovom trenutku dok razgovaramo ne bi promijenio”, zaključio je Matešić.

Trener Šibenika Stipe Bralić priznao je, pak, kako mu je ekipa do pobjede došla spretno i sretno.

“Da, bili smo malo sretniji i spretniji u toj završnici. Svaka ekipa imala je svoje preiode dobre i loše igre i rezultat se non stop mijenjao u korist jedne ili druge ekipe. Utakmica je zato sigurno bila zanimljiva za gledatelje. Mi smo u Zadar došli bez centra uz još neke zdravstvene probleme ostalih igračica tako da smo se jedva skupili za ovu utakmicu. To se i vidjelo. Napravimo pet-šest minuta odlične igre i onda strahovito padnemo sa snagom što je dobra ekipa domaćina preko iskusne Vrsaljko dobro koristila. Ali za biti iskren, s obzirom na stanje u kojem se nalazimo nismo mi ni očekivali laganu utakmicu. Nažalost, ostali smo bez oba centra do kraja sezone i to će nam biti veliki problem. No, mi nismo niti sastavljali ekipu da se borimo za naslov prvaka. Suludo je očekivati da mi uđemo u utrku sa Ragusom koja je složila strašnu ekipu ili sa zagrebačkim klubovima Trešnjevkom i Medveščakom. Mi smo osigurali i treću godinu zaredom Final Four Kupa i najmanje četvrto mjesto u doigravanju što je za nas u ovom trenutku veliki uspjeh. Ali ako nam se ukaže i milimetar prilike da napravimo korak više napravit ćemo sve da to zgrabimo.”

Ana Vrsaljko na kraju je susret završila s 32 koša, 13 skokova i 4 asistencije, dok je kod Šibenika prednjačila Josipa Silov sa 26 poena.

Ove dvije ekipe novu će utakmicu odigrati već za šest dana kada Zadranke u, za njih puno važnijem dvoboju 14 kola Prve lige gostuju kod Šibenika na Baldekinu.