Zadar vratio Krešin Kup tamo gdje mu je i mjesto

Vrijeme čitanja: < 1 min

Košarkaši Zadra pobjednici su 29. izdanja Završnice Kupa Krešimira Ćosića. U prepunom Krešinom domu u finalnom dvoboju bili su bolji od Cibone rezultatom 89:76.

Stigli su Zadrani tako konačno do najdražeg trofeja kojeg su čekali dugih trinaest godina a ovo im je ujedno i prvi naslov osvojen u ovoj dvorani u koju su se preselili davne 2008. godine.

Zadar je odlično krenuo u utakmicu te je u trećoj minuti vodio 11:4. Brzo su se gosti konsolidirali te su nešto kasnije poveli 12:17 a na isteku prve dionice rezultat je glasio 20:24 za Cibonu.

32:38 imali su Vukovi na sredini druge četvrtine. Pogodio je zatim Bilinovac tricu za 33:41 gostujućeg sastava. Na poluvremenu je bilo 39:43 za Cibonu.

Dvadeset i četvrta minuta bila je u tijeku, Ramljak je pogodio za +10 gostiju (44:54). Na pogon Mavre Zadar se vratio i poveo 62:59 dok je domaćin uoči zadnjeg perioda vodio 66:59.

Košem Ivanova Zadar odlazi na 70:60 na otvaranju posljednje četvrtine. Mirno su priveli ogled kraju u svoju korist te je slavlje moglo početi.

Najviše 20 koševa kod Zadra postigao je Dominik Mavra, 20 je kod Cibone ubacio Mate Vucić.