AŠK Zadar na dvoranskom PH za starije i mlađe kadete i kadetkinje osvojio 2 zlata, 3 srebra i 2 bronce

Vrijeme čitanja: 4 min

U odličnoj organizaciji Ak Mladost u dvorani na velesajmu održano je dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, te mlađe kadete i kadetkinje.

Na prvenstvu je nastupilo preko 900 atletičara i atletičarki iz 53 kluba, a među njima i 25 članova Atletskog športskog kluba „ Zadar „

Pod vodstvom svojih trenera Ivice Šole, Katarine Gašparović, Tomislava i Predraga Saratlije Zadrani su oduševili postignutim rezultatima. Osvojena su dva naslova državnih prvaka, 3 srebrne i 2 brončane medalje, te je postignut niz novih osobnih i klupskih rekorda.

U konkurenciji kadeta na 60 m među 27 atletičara Domagoj Brodar je osvojio 3. mjesto s 7,40 sekundi što mu je novi osobni rekord. Luka Stipić je osvojio 19. mjesto s 8,23 sekunde što je njegov novi osobni rekord.U skoku u vis Antonio Šandrić je osvojio 3. mjesto i brončanu medalju preskočivši visinu od 164 cm što je njegov novi osobni rekord.

U skoku u dalj među 17 skakača Domagoj Brodar je osvojio prvo mjesto i naslov državnog prvaka s 6,02 m što mu je novi osobni rekord u dvorani, te tako obranio prošlogodišnji naslov.

U istoj disciplini Đani Peričić je s skokom od 5,38 m zauzeo 5. mjesto što je njegov novi osobni rekord. Đani je nastupio i na 200 m osvojivši zapaženo 5. mjesto s 25,28 sekundi što je njegov novi osobni rekord i novi klupski rekord u dvorani za mlađe kadete.

Kod kadetkinja u skoku u vis Ana Smokrović je s preskočenom visinom od 155 cm osvojila 5. mjesto, a Dorotea Mišurac 8. mjesto preskočivši visinu od 145 cm.Na 600 m u konkurenciji 29 trkačica Karla Kožul je istrčala odličan rezultat od 1,46, 81 što joj je bilo dovoljno za 12 mjesto, a s tim rezultatom je postigla svoj novi osobni i novi klupski rekord u dvorani za kadetkinje.

Na 60 m prepone Enea Nikpalj je osvojila 14. mjesto u vremenu 10,06 sekundi što je njen novi osobni rekord. Na 60 m među 53 trkačice Rea Marcelić je osvojila 33. mjesto s 8,91 sekundu što je njen novi osobni rekord, dok je Monica Kovačević osvojila 44.mjesto s 9,30 sekundi što joj je novi osobni rekord.

U bacanju kugle ( 3 kg ) Anita Odžaković je osvojila 5. mjesto s 11, 09 m što joj je novi osobni rekord.

Kod mlađih kadeta odlične rezultate je postigao Emilio Pucar. Emilio je osvojio dvije srebrne medalje na 55 m prepone s 9,14 sekundi što je njegov novi osobni rekord i novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadete. Na 200 m Emilio je istrčao odličnih 26,60 sekundi što mu je također novi osobni i novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadete.

Na 60 m Rok Milanja koji je još limač ( 2010. godište ) osvojio je 27. mjesto s 9,50 sekundi što mu je novi osobni rekord, dok je Ivano Župčić također limač osvojio 31. mjesto s rezultatom 10,19 sekundi.Među mlađim kadetkinjama u bacanju kugle Marta Golem je osvojila 8. mjesto s 8,01 m, dok je Ema Nižić zauzela 19.mjesto s 6,48 m.

U skoku u dalj nastupilo je čak 62 skakačice, a Matea Lerga je osvojila 20. mjesto s 4,49 m što joj je novi osobni rekord. Na 55 m prepone Iva Grbić je osvojila 9. mjesto istrčavši 10,01 sekundu, što je njen novi osobni i novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadetkinje.

Na 60 m u konkurenciji 76 trkačica Kate Nižić je osvojila 13. mjesto s 8,77 sekundi što je njen novi osobni rekord, Marta Klanac je osvojila 34. mjesto s 9,19 sekundi što je njen novi osobni rekord, Dora Krpeta je s rezultatom 9,36 sekundi osvojila 44. mjesto, a Matea Lerga 45. mjesto s 9,37 sekundi.

U konkurenciji 12 skakačica u vis dvostruka pobjeda Zadranki. Prvo mjesto i naslov državnog prvaka osvojila je Andrijana Ćoso s preskočenom visinom od 159 cm, čime je za točno 2 cm više postigla svoj novi osobni i novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadetkinje.

“U Zagrebu sam se dobro osjećala. Sve visine počevši od 141 cm pa do 159 cm preskočila sam iz prvog pokušaja”, rekla nam je Andrijana.

Inače veliko iznenađenje u skoku u vis priredila je Iva Grbić osvajanjem srebrene medalje, a još više s preskočenom visinom od 159 cm , čime je za čak 14 cm više postigla svoj novi osobni rekord i novi klupski rekord u dvorani za mlađe kadetkinje kojeg drži zajedno s Andrijanom Ćoso. Treba spomenuti i da su i Iva i Andrijana napadale letvicu na visini novog Hrvatskog dvoranskog rekorda od 162 cm za mlađe kadetkinje, ali nažalost su obje sva tri puta rušile letvicu, iako je Iva bila izuzetno blizu preskoka.

“Jako sam sretna s osvojenom srebrnom medaljom, ovo je moja prva medalja s državnih prvenstava“, rekla nam je zadovoljna Iva Grbić.

Na koncu u utrci na 800 m Leona Meter je u konkurenciji 26 trkačica osvojila 17.mjesto s 2,50,98 što je njen novi osobni i novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadetkinje. Anica Batur je osvojila 24. mjesto s 3,00,33. Štafeta 4 x 200 m koja je trčala u sastavu : Iva Grbić, Marta Golem, Dora Krpeta te Kate Nižić je osvojila 6. mjesto s 2.01,41 što je novi klupski dvoranski rekord za mlađe kadetkinje.