26 lip 2026
📢Srednjoškolska liga košarkaša – MIOC prvak!🏀👏🏆
Košarka

📢Srednjoškolska liga košarkaša – MIOC prvak!🏀👏🏆

Trijumfom Gimnazije Frane Petrića, popularnoga MIOC-a, završeno je natjecanje u Srednjoškolskoj ligi košarkaša u organizaciji Županijskoga saveza školskoga sporta i pod pokroviteljstvom Zadarske županije.

U dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, u popularnoj „trici“ pred dobro popunjenim gledalištem, MIOC je u finalnoj utakmici dominirao u tri četvrtine, ostvario uvjerljivu prednost prikazavši kvalitetnu igru i zasluženo je nadmašio suparnika iz Gimnazije Vladimira Nazora.

Finale:

GIMNAZIJA V. NAZORA – GIMNAZIJA F. PETRIĆA 41:51
(9:13, 10:17, 4:11, 18:10)
Suci: Modrić i Banović

Gimnazija V. Nazora: Pedić, Zdrilić 3, Perinović, Šantić, Peričić, Žilić, Babara 11, Klarica 17, Sladić 2, Beljan 8, Lisica. Voditelj: Ante Knežević

Gimnazija F. Petrića: D. Matulina 6, Stanović 14, Horvat 12, Petković 4, Govorčin 2, Vanjak 2, Klarić 11, Klarin, Surić, Jukić, M. Matulina, Blaslov. Voditelji: Helena Hordov i Niko Marin

Najbolji igrač tijekom natjecanja bio je Lovre Stanović (MIOC), a za najboljega strijelca natjecanja proglašen je Toni Babara (Nazor);

U najboljoj petorci su Domagoj Horvat (MIOC), Toni Babara (Nazor), Lovre Stanović (MIOC), Krševan Klarica (Nazor) i Edis Korman (Strukovna).

Tekst i foto: ŠC Višnjik/ Nenad Opačić