Igokea u Krešinom domu bolja od Zadra

Vrijeme čitanja: < 1 min

Šesnaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je u dvorani Krešimira Ćosića dvoboj između košarkaša Zadra i Igokee.

Do pobjede su nakon četrdeset minuta igre stigli igrači Igokee rezultatom 81:88.

Igrala se šesta minuta Zadar je vodio 15:8 a nešto kasnije i 22:12. Prva četvtina završila je vodstvom domaćina 22:15.

Pogodio je Vuković tricu za 29:15 na otvaranju druge dionice. Brzo su gosti smanjili na 31:28 te kasnije i izjednačili 36:36. Na poluvremenu je Zadar vodio 41:37.

Pola treće četvrtine bilo je odigrano na semaforu je stajao rezultat 51:51. Uoči zadnjih deset minuta sastav iz Krešinog doma je imao prednost 64:57.

73:73 je bilo četiri minute prije kraja susreta. Gagić je ubacio za 75:79 nedugo zatim i Vulić za 75:82. Sačuvali su gosti prednost te su time stigli do važna dva boda u borbi za očuvanjem statusa ABA ligaša dok Zadru predstoje još teži dani.

Bryon Allen kod Zadra postigao je najviše 19 koševa dok je kod Igokee, Gagić dao 23.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Partizana dok će Igokea u Laktašima dočekati Zvezdu.