Odbojkašice Zadra poražene u Puli kod Velog vrha, odbojkaši u Zagrebu od Medicinara Trnje

Vrijeme čitanja: < 1 min

Odbojkaški klub Zadar iza sebe je ostavio neuspješnu subotu sa oba svoja seniorska sastava. Odbojkašice su Zadra u dvoboju 15. kola Prve lige poražene u Puli od ekipe Veli vrh s 3:1 u setovima, dok su odbojkaši u 13. kolu Super lige s 3:0 u Zagrebu izgubili od Medicinara Trnje

U vrlo neobičnom susretu u Puli Zadranke su sjajno krenule i prilično uvjerljivo osvojile prvi set. No, onda je uslijedio drugi set u kojem su igračice trenera Roberta Kresoje ispustile gotovo nemoguće. Nakon sjajnog otvaranja povele su sa 19:9, nakon toga i 21:12, i kada se već mislilo kako će utakmica mirno otići na stranu gošći uslijedio je veliki pad u njihovoj igri što su domaće igračice iskoristile i serijom od 14:5 uspjele pobijediti na razliku.

Gubitak tog seta u potpunosti je poremetio Zadranke koje se nisu oporavile kroz iduća dva i pobjeda je ostala u Puli.

Bio je to četvrti poraz Zadra ove sezone no unatoč tome ostale su na trećem mjestu ljestvice sa 28 bodova.

Sljedeće kolo na rasporedu je već u utorak, a Zadranke će u svojoj dvorani snage odmjeriti protiv Karlovca.

Na poraz odbojkašica oslonili su se i odbojkaši Zadra koji su prilično olako izgubili u gostima kod Medicinara Trnje.

Bila je to uvjerljiva pobjeda zagrebačkog sastava koji je kroz sva tri seta pokazao bolju igru i zasluženo došao do tri boda. O dominaciji domaćina dovoljno govori podatak kako su Zadrani jedino vodstvo na utakmici imali na otvaranju prvog seta kada su poveli s 1:0. Sve ostalo proteklo je u znaku ekipe iz Trnja.

Nakon trinaest odigranih utakmica Zadar je ostao na devetom, pretposljednjem mjestu ljestvice s učinkom od dvije pobjede i jedanaest poraza.

U idućem kolu, koje je na rasporedu početkom idućeg mjeseca, Zadrani na Višnjiku dočekuju Split.