Zadrani u derbiju začelja na Višnjiku svladali Rovinj!

Vrijeme čitanja: < 1 min

Značajnu i vrlo vrijednu pobjedu ostvarili su danas odbojkaši Zadra koji su u dvoboju 12. kola Super lige pred svojim navijačima svladali Rovinj s 3:1 u setovima.

Slavljem u derbiju začelja Zadrani su prekinuli niz od deset uzastopnih poraza, a što je još i važnije već sada se sa sigurnošću može reći kako su, unatoč tome što je do kraja osnovnog dijela prvenstva ostalo za odigrati još šest kola, najvjerojatnije izbjegli posljednje mjesto s kojeg se direktno ispada u niži rang. Na toj poziciji ostavili su upravo Rovinj koji se s tek tri boda nalazi u bezizlaznoj situaciji pred formiranje nove skupine u kojoj će se četiri posjednjeplasirane ekipe boriti za ostanak. Kako će se u njoj sasvim sigurno naći i Zadar i Rovinj i kako se tamo prenose bodovi osvojeni u medusobnim susretima, ovi današnji za Zadar vrijede dvostruko.

Važnost utakmice kao da je sputala igrače trenera Marina Masnića koji su izgubili prvi set. Drugi je nakon velike borbe ipak u razlici otišao na njihovu stranu, a kada je konačno s osvojenim setom nestalo i breme s njihovih leđa Zadrani su u preostala dva seta zaigrali slobodnije te su s lakoćom zaključili sustet u svoju korist.

Dvije pobjede i deset poraza učinak je igrača Zadra nakon 12 odigranih utakmica u ovom natjecanju, a s osam bodova nalaze se na pretposljednjem, 9. mjestu tablice.

U idućem kolu momčad s Višnjika u subotu gostuje u Zagrebu kod Medicinara Trnje.