Hrvatska odbojkaška U-17 reprezentacija iz Zadra kreće po Europsko prvenstvo
Nakon uspješno obavljenih priprema u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku hrvatska reprezentacija odbojkašica U 17 sudjelovat će na prvom izlučnom turniru za EP 2020.
Od devetoga do 11. siječnja na Višnjiku, u dvjema dvoranama, igrat će osam reprezentacija podijeljenih u dvije skupine. Hrvatska će biti u skupini zajedno s Austrijom Češkom i Ciprom, dok će u drugoj skupini biti Slovenija, Slovačka, Izrael i Mađarska.
– Hrvatski odbojkaški savez odlučio je da pripreme muške i ženske mlađe selekcije budu u Zadru i to na temelju izvrsnih infrastrukturnih uvjeta na Višnjiku i općenito u Zadru. Osim izlučnoga turnira za djevojke, na Višnjiku će se tijekom sljedećega razdoblja u niz navrata okupljati odbojkaši u različitim akcijama, od juniorskog državnog prvenstva, do seniorskih utakmica u Zlatnoj i u Srebrnoj ligi – kaže Zdravko Hranić iz Hrvatskoga odbojkaškoga saveza, koordinator predstojećega turnira.
Natjecanje u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku počet će u četvrtak, 9. siječnja. U hrvatskoj skupini igrat će se prema sljedećem rasporedu:
📅Četvrtak, 9. siječnja, pomoćna dvorana 1: Češka – Austrija u 9 sati, Hrvatska – Cipar u 11, 30, Cipar – Austrija u 17 i Hrvatska – Češka u 19, 30.
📅Petak, 10. siječnja, pomoćna dvorana 1: Češka – Cipar u 9 i Austrija – Hrvatska u 11, 30 sati. Polufinalne utakmice igrat će se u pomoćnim dvoranama 1 i 4 u 17 i u 19, 30 sati.
📅Subota, 11. siječnja, pomoćne dvorane 1 i 4 – razigravanje za plasman, te finale u 17 sati.
Tekst: ŠC Višnjik
Foto: Nenad Opačić/ŠC Višnjik
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





