Odbojkašice Zadra lako preko Drenove, odbojkaši bez iznenađenja u Varaždinu!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra opravdale su ulogu favoritkinja u dvoboju 12. kola Prve lige u kojem su bez većih poteškoća s 3:0 u setovima pobijedile ekipu Drenove. I prije početka susreta znalo se kako će ekipa s Kvarnera teško do bodova na Višnjiku, a sama utakmica pokazala je da su igračice Zadra za Riječanke uistinu jedna dimenzija više.

Najsvjetliji trenutak na utakmici gošće su imale na otvaranju prvog seta kada su iskoristile “dizelaški” ulaz u utakmicu domaće ekipe i došle do svoje najveće prednosti na susretu od tri poena (3:6). Malo po malo Zadranke su u nastavku seta grickale tu prednost, a devet poena u nizu na servi Vane Mrduljaš došli su kao potvrda buđenja domaće ekipe i slavlja u prvom setu.

Drugi set Zadranke su otvorile sjajno. Već na polovici su otišle na šest poena prednosti (13:7). Uslijedio je protunapad gošći koje su serijom od 6:1 utakmicu vratile u potpuni egal. No, ovog puta domaće su ostale koncentrirane do kraja i nisu kao po običaju ispustile set već su ga privele kraju u svoju korist.

Treći set bio je se čisto odrađivanje posla za domaće koje su već na samom početku ugrabile prednost i više je do kraja susreta nisu ispuštale.

“Ušle smo malo opuštene u ovaj susret ali smo se isto tako brzo vratile i pokazale da smo u ovom trenutku ipak puno bolja ekipa od Drenove što uostalom pokazuju i rezultati i mjesto na tablici”, izjavila je nakon susreta Vana Mrduljaš.

Devetom pobjedom u sezoni Zadranke su ostale na trećem mjestu ljestvice s 25 bodova. Vodeći Dinamo je ima 34, a drugoplasirana Mladost II na 31 bod.

Utakmicu protiv Drenove igračice Zadra iskoristile na najbolji mogući način za pripremu dvoboja protiv Rijeke u Kupu Hrvatske koji je na rasporedu u srijedu od 20 sati na Višnjiku.

Nažalost, uspjeh odbojkašica nisu popratili i odbojkaši Zadra koji već devetu utakmicu u Super ligi ne znaju za pobjedu. Bolji od njih ovog su puta bili igrači Kitro Varaždina koji su na domaćem parketu slavili s 3:0 u setovima.

Zadrani su u drugom setu prikazali najbolju igru u cijelom meču ali niti njega nisu uspjeli privesti kraju u svoju korist.

“Čestitam Varaždinu na potpuno zasluženoj pobjedi. Mi smo imali priliku u drugom setu u kojem smo vodili gotovo cijelo vrijeme ali smo u završnici posustali i nekim čudnim sudačkim odlukama nismo ga uspjeli dobiti. U trećem setu nismo imali šanse. Varaždin je otpočetka dominirao i zasluženo došao do pobjede”, rekao je trener Zadra, Marin Masnić.

Zadrani su tako nakon deset kola ostali na učinku od tek jedne pobjede kojoj su pridodali i deveti poraz. Sa pet bodova nalaze se na pretposljednjem mjestu ljestvice, a u idućem kolu gostuju kod Marsonije.

OK Zadar – ŽOK Drenova 3:0 (25:14, 25:18, 25:18)

OK Kitro Varaždin – OK Zadar 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)