Mavra i Allen nisu mogli sami…Zadrani u Kopru posustali u završnici!

Vrijeme čitanja: 2 min

Novi poraz upisali su košarkaši Zadra u natjecanju ABA lige. Bolji od njih u posljednjoj su utakmici 10. kola bili igrači Primorske koji su Kopru slavili rezultatom 83:78.

Zadrani su tako nakon deset odigranih utakmica u ovom natjecanju ostali na učinku od jedne pobjede kojoj su pridodali i deveti poraz iako su u večerašnjem ogledu bili najbliže pobjedi na gostujućem terenu ove sezone. No, pri rezultatu 80:78 na 36 sekundi do kraja niti Dominik Mavra niti Bryon Allen, koji su do tada zajednički ubacili više od polovine koševa svoje momčadi, nisu iz tri pokušaja bili precizni iza linije za tri poena. S druge strane, domaći su ubacili tri koša s linije slobodnih bacanja i na taj način priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Koper Primorska s manjim je oscilacijama imala kontrolu igre i rezultata u svojim rukama gotovo 38 minuta utakmice. Tek u nekoliko navrata Zadrani su se uspjeli spustiti na minus četiri, a na najmanju razliku od dva poena gosti su stigli košem Mavre na minutu i 42 sekunde do kraja dvoboja. Kako se na kraju pokazalo, bili su to zadnji koševi zadarskog sastava na večerašnjoj utakmici koja je još jednom pokazala kako je Zadru nasušno potrebno pojačanje u reketu. Centri Akos Keller i Stefan Fundić bili su jedni od lošijih pojedinaca večerašnjeg dvoboja i prava je šteta što trener Danijel Jusup nije ranije zaigrao s Domagojem Vukovićem i Ivom Ivanovom ispod koša jer su se oni pokazali dobrom kombinacijom u posljednjih nekoliko minuta.

U izostanku ozlijeđenih Ivana Siriščevića i Martina Junakovića odgovornost su u svoje ruke uzeli već spomenuti Mavra i Allen koji su zabili 26, odnosno 23 poena. No, za nešto više izostao je učinak ostalih igrača od kojih niti jedan nije stigao do dvoznamenkastog učinka. Najbliži tome bio je kapetan Ivanov koji je ostao na sedam koševa. Kod domaćih prvo ime utakmice bio je Ivan Marinković koji je svom bivšem klubu ubacio 20 poena. Za istaknuti je i učinak razigravača Koper Primorske Žan Marka Šiška koji je na ovoj utakmici sa 19 asistencija srušio rekord ABA lige koji je sa 16 dodavanja dosada držao bivši razigravač Crvene zvezde Stefan Jović. Siško je ostao i na samo jedan skok do triple-double učinka jer je svemu ovome dodao i 10 koševa.

Zadrani se tako i sa šestog gostovanja kući vraćaju kratkih rukava, a raspored koji slijedi ne obećaje kako bi se skoro mogli radovati pobjedi u ABA ligi. Naime, u iduća dva kola na Višnjik stižu dva favorita za naslov prvaka, Crvena zvezda i Budućnost.