PK Jadera: 51 odličje s 3.i 4. kola ŠIZD lige

Vrijeme čitanja: 3 min

Na bazenu Višnjik u organizaciji PK Jadera održano je 3. i 4. kolo ŠIZD lige za sve kategorije od početnika do seniora.

Na programu su bile discipline: 25m leptir, 100m prsno, 200m leđno, 800 m slobodno u 3. kolu te 50m delfin, 200m prsno i 1500m slobodno u 4. kolu.  

Pod vodstvom trenera Tomislava Brkića, prof. i Edgara Nimca klub Jadera je predstavljalo 36 članova koji su se 51 puta plasirali među tri najbolja u svojim kategorijama i to 21 put na prvo mjesto, 16 puta na drugo te 14 puta na treće mjesto. S obzirom da smo na ova dva kola nastupili sa najmanje članova naši članovi su se u starijim dobnim skupinama od kadeta do seniora uspjeli izboriti za 2 mjesto u ekipnom poretku plivača i plivačica, dok se u kategorijama početnika i ml.kadeta naši plivači nalaze na drugom mjestu, a plivačice na trećem.  

Među prva tri po najvrijednijem zbroju rezultata nalaze se: 

1. mjesto:

Roko Grgić (06) i Rita Herceg  (07) u kategoriji kadeta, Noa Kuman (04) u kategoriji ml.juniora, Ellena Šušteršić (03) u kategorji juniora te Duje Grgić (01) u kategoriji seniora.

2.mjesto:

Maksim Vrkić (09) u kategoriji ml.kadeta, Marija Kuman (05) u kategoriji ml.juniora te Tonka Krstić (03) u kategorji juniora.

3.mjesto:

Ivano Kuman (08) u kategoriji ml.kadeta, Ema Krstić (06) u kategoriji ml.juniora i Dorijan Marin (01) u kategoriji seniora

Ovaj put ćemo krenuti od najmlađih plivača tako je u kategoriji početnika Cvita Vlatković (12) doplivala do 1. mjesta u disciplini 50m leptir (1:01.73)  dok se u disciplini 100m prsno (2:25.71) plasirala na 2.mjesto.

U kategoriji ml kadeta Maksim Vrkić (09) je doplivao do 1.mjesta u disciplini 200m leđno (2:48.41) i do 2.mjesta u u disciplini 50m leptir (35.52).  Ivano Kuman (08) se na 1.mjesto plasirao u disciplini 200m prsno (3:15.38), dok se u disciplini 100m prsno (1:33.57) plasirao na 3.mjesto. Mate Molnar (08) se u disciplini 100m prsno (1:32.44) plasirao na 2.mjesto, a 3.mjesto je zauzeo u disciplini 200m prsno (3:20.64).

U kategoriji kadeta briljirala je Rita Herceg (07) koja se u svih pet dsciplina plasirala na 1.mjesto: 100m prsno (1:26.44), 200m leđno (2:54.10), 800m slobodno (10:56.34), 50m leptir (36.63), 200m prsno (3:02.47). Roko Grgić (06) se na 1.mjesto plasirao u disciplini 200m leđno (2:28.99), do se na 2. mjesto plasirao u disciplinama: 800m slobodno (9:51.89) i  50m leptir (30.65). Stipe Kasun (06) se u disciplini 200m prsno (2:54.32) plasirao na 2.mjesto, dok je Danica Sorić (08) zauzela 3.mjesto u disciplini 100m prano (1:33.88).

U kategoriji ml.juniora odličan nastup je imao Noa Kuman (04) koji se u svih 6 disciplina plasirao među tri najbolja tako je 1.mjesto zauzeo u disciplinama: 100m prsno (1:11.01), 800m slobodno (8:53.29), 200m prsno (2:31.64), 1500m slobodno (16:45.60), dok se na 3.mjesto plasirao u disciplinama: 200m leđno (2:19.59) i 50m leptir (28.81). Marija Kuman (05) se u disciplini 1500m slobodno (20:56.72) plasirala na 2.mjesto, dok se na 3.mjesto plasirala u disciplini 200m leđno (2:35.70). Roko Zubčić (05) je plasirao na 3.mjesto u disciplinama: 800m slobodno (10:02.08) i 1500m slobodno (19:03.14).

U disciplini 1500 m slobodno na 2.mjesto se plasirala Lea Ikić (06) s vremenom 21:15.48, dok se Ema Krstić (06) plasirala na 3.mjesto s vremenom 21:20.29. U juniorskoj kategoriji Tonka Krstić (03) se tri puta plasirala na 1.mjesto: 200m leđno (2:27.24), 800m slobodno (9:50.56) i 1500m slobodno (19:11.54), 2.mjesta je zauzela u disciplinama: 100m prsno (1:27.24) i 50m leptir (31.39) dok se na 3.mjesto plasirala u disciplini 200m prsno (3:06.43). Ellena Šušteršić (03) se plasirala na 1. mjesto u disciplinama: 100m prsno (1:22.70) i 50m leptir (30.57) dok je 2.mjesta zauzela u disciplinama: 200m leđno (2:29.26), 800m slobodno (10:11.22), 200m prsno (2:59.19) i 1500m slobodno (19:15.27).

U seniorskoj kategoriji Duje Grgić (01) se plasirao na 1. mjesto u disciplinama: 800m slobodno (9:06.65) i 1500m slobodno (17:13.11), 2.mjesto je zauzeo u disciplinama: 200m leđno (2:25.57) i 200m prsno (2:48.87), dok jse na 3.mjesto plasirao u disciplini 50m leptir (27.35).  Dorja Marin (01) se plasirao na 2.mjesto u disciplini 800m slobodno (9:36.63) dok se na 3.mjesto plasirao u disciplinama: 200m prsno (3:07.75) i 1500m slobodno (18:18.78). Naš plivač Josip Gregov (01) koji inače nastupa na natjecanjima za osobe s poteškoćama je prvi put nastupio u disciplini 800m slobodno i s vremenom 15:36.20 doplivao do 3.mjesta.

Na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Lovre Baraka, Luka Čulina, Antonio Dobrić, Josip Gregov, Duje Grgić, Roko Grgić, Rita Herceg, Lea Ikić,  Barbara Jerak, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Ema Krstić, Tonka Krstić, Ivano Kuman, Noa Kuman, Marija Kuman, Dorijan Marin, Mate Molnar, Tin Mršić, Toni Mršić, Karla Mužanović, Adrian Pavić, Stipe Radaš, Danica Sorić, Marin Šimičević, Ellena Šušteršić, Ana Tadić, Ivan Višić, Josip Višić, Cvita Vlatković, Jere Vlatković, Maksim Vrkić, Vito Vukoša, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić, Roko Zubčić.