Odbojkašice Zadra protiv Don Bosca do pete pobjede u nizu, odbojkaši očekivano poraženi od Rijeke!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkaši Zadra očekivano su upisali domaći poraz od Rijeke u dvoboju 8. kola Super lige. Gosti su cijeli susret odigrali na visokom nivou i niti u jednom setu nisu dopustili igračima Zadra da im ozbiljnije zaprijete.

Tračak šanse otvorio se u drugom setu koji je bio izjednačen većim njegovim dijelom, no Riječani su u ključnim trenucima zadržali dovoljno koncentracije da ga dobiju.

Što se tiče prvog i trećeg seta dovoljno je reći kako su Zadrani uhvatili 12, odnosno 13 poena.

“Apsolutno zaslužena pobjeda Rijeke. Teško je reći u kojem su segmentu igre bili bolji. I kad bi ih dobro napali imali su odgovor ili u dobrom bloku ili u kontranapadu. Jednostavno nisu nam dali priliku u ovom dvoboju. Nas još prati onaj poraz od Marsonije ali moramo biti jaki u glavi i nadati se kako će nam se negdje vratiti”, izjavio je nakon utakmice trener Zadra Marin Masnić.

Marin Masnić

Jedna pobjeda i sedam poraz učinak je odbojkaša Zadra nakon osam utakmica. U idućem kolu Zadrani gostuju kod četvrtoplasiranog Siska.

Srećom, obraz OK Zadar danas su osvjetlale odbojkašice koje su slavile u dvoboju 10. kola Prve domaće lige na gostovanju kod Don Bosca rezultatom 3:2 u setovima. Baš kao i protiv Dubrovnika u prošlom kolu i današnja je utakmica utakmica otišla u peti set koji je nakon velike borbe koja je trajala gotovo 2 sata otišla na stranu igračica Roberta Kresoje.

Zadranke su tako došle do nova dva boda i što je još važnije pete pobjede u nizu.Evo što je nakon utakmice izjavila korektorica zadarskog sastava, Laura Gnjatović.

“U prva dva seta smo pokazale sve ono što radimo na treninzima i koliko smo ustvari nadmoćne. Međutim, u iduća dva smo se pošteno opustile i dozvolile smo da nas suparnice “pometu”. U tim trenucima je Don Bosco pokazao kako je prava domaćinska ekipa ali i mi smo, s druge strane, još jednom pokazale karakter i kroz veliku borbu u posljednjem setu uspjele doći do pobjede.”

Laura Gnjatović

Pobjedom protiv Don Bosca Zadranke su se učvrstile na trećoj poziciji ljestvice s 22 boda iza Dinama i Mladosti koji imaju po 25. Upravo s ovim potonjima Zadranke će u Zagrebu idućeg vikenda odigrati susret 11. kola s kojim će završiti i seriju od tri uzastopne gostujuće utakmice.

REZULTATI
OK Zadar – OK Rijeka 0:3 (12:21, 17:25, 13:25)ŽOK Don Bosco – OK Zadar 2:3 (21:25, 19:25, 25:8, 25:17, 13:15)