Odbojkašice Zadra uvjerljive i protiv Nove Gradiške!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkašice Zadra na svom su parketu u dvoboju 8. kola Prve lige bile bolje od Nove Gradiške te su u konačnici slavile rezultatom od 3:1 u setovima.

Bila je to ujedno i treća uzastopna pobjeda igračica trenera Roberta Kresoje, a šesta ukupno u dosadašnjem dijelu prvenstva, s kojom su ostale na trećem mjestu ljestvice sa 18 bodova iza Dinama i Mladosti koji na prvom i drugom mjestu imaju po 22 boda.

Još jednom su Zadranke pokazale kako se u ovom trenutku nalaze u sjajnoj formi te su već nakon 39 minuta igre imale prednost od 2:0 na svojoj strani. No, onda je uslijedio već nekoliko puta viđeni treći set u kojem se već po pravilu domaće igračice poprilično opuste, računajući kako je utakmica završila, što gošće iskoriste na najbolji mogući način i potpuno nepotrebno dođu do smanjenja vodstva.

Domaće su se igračice, ipak, brzo pribrale te su bez većih poteškoća dobile i četvrti set za potvrdu pobjede i novih, važnih bodova.

Veronika Barić

“Stvarno smo presretne s ovom novom pobjedom koja nas je učvrstila na toj trećoj poziciji. I ova je utakmica prošla dobro po nas. Igrale smo čvrsto prva dva seta koja smo pobijedile prilično uvjerljivo. U trećem je došlo do malog pada koncentracije ali smo se brzo vratile u utakmicu te smo je mirno privele kraju”, izjavila je nakon susreta primačica-pucačica Zadra, Veronika Barić.

U posljednoj utakmici prvog dijela sezone, ujedno i prvom od tri gostujća dvoboja koja će odigrati u naredna tri kola, odbojkašice Zadra u nedjelju od 16 sati igraju u Dubrovniku protiv istoimene ekipe.