Zadrani na Višnjiku poraženi od Murse!

Vrijeme čitanja: 2 min

Odbojkaši Zadra ipak nisu priredili iznenađenje u dvoboju 6. kola Super lige u kojem su na svom parketu ugostili osječku Mursu. Igrači kluba iz grada na Dravi opravdali su ulogu favorita te su bez prevelikih problema upisali pobjedu od 3:0 u setovima.

Teško je reći da li bi stvari na terenu izgledale drukčije da je za domaće nastupio kapetan Antonio Surać, koji zbog ozljede nije bio u sastavu, ali je neosporno kako je bez njega igra domaćih prilično patila. No, ako će trener Zadra Marin Masnić u dosta crnog pokušati naći i malo bijelog onda će to pronaći u želji i borbenosti koju su njegovi igrači pokazali u drugom i trećem setu kada su izgledali kao ravnopravan protivnik favoriziranoj Mursi.

Izostanak kapetana kao da je zbunio Zadrane koji su prvi set izgubili za manje od petnaest minuta osvojivši tek deset poena i prikazavši jako malo od igre.

Ipak, drugi set donio je buđenje domaćih koji su u tom periodu pružili malo bolji otpor Osječanima. Rezultat je bio izjednačen sve do polovine seta kada su se gosti ipak uspjeli odvojiti na nekoliko poena prednosti i na kraju prilično mirno zaključiti set u svoju korist.

Treći je set ponudio najviše zanimljivosti. Imali su domaći nekoliko prilika za osvojiti ga, no dva uzastopna pogrešna servisa pri rezultatu 12:12, te, ruku na srce, nekoliko dobrih napada s druge strane donijelo je Mursi ugodnu prednost od pet poena koju su održali do kraja za zasluženih 3:0.

“Mursa je pokazala zašto s pravom cilja na najviše pozicije u ovom natjecanju. Došli su ovdje prepuni samopoudanja što se najbolje vidjelo u prvom setu u kojem smo se mi konstantno tražili. U drugom i trećem setu smo zaigrali puno bolje i stvari nisu izgledale loše na parektu. Ali sve skupa bilo je premalo da uzmemo neki set ili čak bod”, izjavio je po završetku susreta trener Masnić.

Zadrani su nakon šest odigranih utakmica na omjeru od jedne pobjede i pet poraza te se nalaze na pretposljednjem mjestu ljestvice s pet bodova.

U idućem kolu naši odbojkaši gostuju u Međimurju kod momčadi Centrometala.

OK Zadar – OK Mursa – Osijek 0:3 (10:25, 19:25, 20:25)