Slavlje Zadra na Baldekinu protiv Šibenke

Vrijeme čitanja: < 1 min

Pobjeda košarkaša Zadra. U susretu 7. kola HT Premijer lige momčad s Višnjika je slavila na Baldekinu protiv Šibenke rezultatom 74:81.

Domaćin je u petoj minuti vodio 16:8. Serijom 7:0, Zadar je stigao do 16:15. Na isteku prve dionice bilo je 24:21 za sastav s Baldekina.

Na polovici prvog dijela Šibenka je imala prednost 31:27. Tricama Gilberta i Allena te s dva koša Fundića Zadar je nešto kasnije poveo 33:41. Dvadeset minuta igre bilo je iza nas rezultat je glasio Šibenka 38, Zadar 43.

Uzbudljivo je bilo i većim dijelom treće dionice, međutim, s nekoliko uzastopnih koševa Gilberta, Zadar je uoči zadnjih deset minuta vodio 59:69.

Brzo su domaćini anulirali to vodstvo gostiju iz Krešinog doma. Stigli su do rezultata 67:69. Kod rezultata 70:72, tricu za prednost Zadra 70:75 pogodio je Vuković. Uspjeli su igrači Danijela Jusupa stečeno vodstvo sačuvati te su stigli do nove pobjede u ovom natjecanju.

Bryon Allen sa 17 koševa bio je prvi strijelac Zadra, 15 je dodao Ive Ivanov.

Šest pobjeda i jedan poraz učinak je Zadra u ligi koji će u sljedećem kolu na svom parketu ugostiti Hermes Analiticu.