Zadranke bolje od Splita i u Kupu Ružice Meglaj Rimac!

Vrijeme čitanja: 2 min

Trener košarkašica Zadra Toni Matešić pokazao se sjajnim prognozerom kada je u najavi dvoboja prvog dijela drugog kruga Kupa Ružice Meglaj Rimac između Splita i Zadra rekao kako će to biti utakmica na jednu ili dvije lopte. Zadar je na kraju slavio s konačnih 80:77 ali i ova je utakmica pokazala kako se radi o dvije kvalitativno vrlo slične ekipe. U posljednjih deset minuta dvoboja, u koje su Zadranke ušle s prednošću od dva poena, ekipe su se čak šest puta izmijenjivale u vodstvu. A da bi pobjeda i drugi put u samo sedam dana otišla put Zadra pobrinule su se najiskusnije Ana Vrsaljko i Ivana Dujić koje su u posljednjih nekoliko sekundi čak šest puta bile precizne s linije slobodnih bacanja.

Inače, Zadranke su u susret krenule jako te su već u petoj minuti otišle na plus 11 (8:19), a ta je prednost do kraja prve dionice skočila na 15 razlike. Ana Vrsaljko taj je period odigrala gotovo bez greške ubacivši 12 poena uz stopostotni šut i četiri skoka.

Iz tko zna kojeg razloga Zadranke u drugoj četvrtini nisu nastavile s igrom iz uvodnih deset minuta dvoboja što su Splićanke itekako iskoristile te su u 17. minuti prvi put došle i do izjednačenja. No, gošće ipak nisu dozvolile potpuno preokret te su na poluvrijeme otišle s prednošću od tri poena (42:45).

Niti u nastavku igračice Zadra nisu pronašle onaj ritam s početka utakmice. Štoviše, uslijedio je period u kojem su domaće u 25. minuti po prvi put i povele (51:49). Ipak, Zadranke su uspjele ostati u prednosti i nakon tridesete minute mada su se domaće primaknule na samo dva poena minusa (57:59), a potom je uslijedila već opisana završnica.

“Utakmica je ponovno otišla u našu korist što mi je drago jer cure pokazuju taj karakter u zadnjim minutama. No ono što nije dobro su te prevelike oscilacije u igri kada bez ikakvog razloga dopuštamo protivnicama da se vrate. Ipak, čestitam svojim curama na zasluženoj pobjedi što je u konačnici u ovom trenutku i najvažnije”, izjavio je Matešić po završetku dvoboja u Splitu.

Najefikasnija u redovima Zadra bila je Ana Vrsaljko s 29 koševa i 10 skokova, dok je Ivana Dujić utakmicu završila na 23 koša i 9 asistencija. Kod Splita istaknula se Ana Miše s 22 poena.

Ovom pobjedom košarkašice Zadra izborile su plasman u drugi krug Kupa Ružice Meglaj Rimac u kojem će snage odmjeriti protiv pobjednica dvoboja KA Žana Lelas i Šibenika koji će se odigrati naknadno.