I Igokea bolja od Zadra koji je sada usamljen na dnu ABA lige sa svih pet poraza

Vrijeme čitanja: < 1 min

Peto kolo regionalne ABA lige donijelo je i peti poraz košarkaša Zadra. U Laktašima ih je rezultatom 79:71 porazila Igokea.

Četvrta minuta bila je u tijeku Igokea je vodila 10:4, nešto kasnije i 15:4.  Domaćini su na isteku prve dionice imali prednost 23:12.

Stigao je Zadar do zaostatka 26:24. Opet je uzvratila Igokea s dvije trice i zakucavanjem Evansa za 34:24 na polovici druge četvrtine. Tricom Allena Zadar se primakao na 34:33 dvije minute prije isteka prvog djela dok se na odmor otišlo rezultatom 36:35 za Igokeu.

Košem Gilberta na otvaranju treće četvrtine Zadar je po prvi put poveo 36:37.  Plus pet (41:46)  imali su gosti nakon ubačaja Siriščevića u 25. minuti. Tada su i stali, serija 12:0 bila je domaćina za 53:46 dvije minute do kraja trećeg djela. Opet se probudio sastav s Višnjika te je uoči zadnje dionice rezultat bio 56:53 za Igokeu.

Četiri minute ostale su do kraja Igokea je vodila 67:58. Povratka nije bilo, domaći igrači mirno su priveli kraju susret u svoju korist te su tako upisali svoju prvu pobjedu u ovom natjecanju. Zadar i dalje ostaje na začelju s omjerom od pet poraza u isto toliko odigranih kola.

Bryon Allen s 24 koša bio je prvi strijelac Zadra kojeg u sljedećem kolu očekuje u Krešinom domu ogled s beogradskim Partizanom.