Uvjerljiva pobjeda Zadra protiv sinjskog Alkara
dig
Košarka

U šestom kolu HT Premijer lige snage su u Krešinom domu odmjerili košarkaši Zadra i sinjskog Alkara.

Do pobjede su stigli igrači Danijela Jusupa rezultatom 116:93.

Gosti iz Sinja dobro su krenuli u susret te su u četvrtoj minuti vodili 9:13 a nešto kasnije i 11:18. Probudili su se domaćini te su nakon deset minuta imali prednost 28:21.

Pet minuta ostalo je do kraja prvog poluvremena, rezultat je bio 39:29 za Zadar.  Na odmoru je sastav s Višnjika vodio 51:41.

Deset minuta ostalo je do isteka ogleda Zadar je imao 80, a Alkar 68.

U preostalom periodu Zadar je povećao svoje vodstvo do konačnih 116:93.

Ivan Siriščević s 20 koševa bio je prvi strijelac Zadra, Ive Ivanov je dodao 17 a Junaković 16. Premijerni nastup za Zadar imao je Akos Keller te je ubacio 13 koševa.

Ono što Zadrane sada očekuje je u nedjelju peto kolo ABA lige i gostovanje u Laktašima kod Igokee. Jedna od te dvije momčadi upisat će prvu pobjedu u sezoni, nadamo se da će to biti Zadar.