28 ožu 2024
Nazore odlazi, Uprava odlazi orilo se Krešinim domom nakon poraza od Krke
dig
Košarka

Drugo kolo regionalne ABA lige donijelo je i drugi poraz košarkaša Zadra. Rezultatom 77:85 u Krešinom domu porazila ih je Krka iz Novog Mesta.

Povela je Krka na otvaranju susreta 0:5 a nešto kasnije gosti iz Slovenije vodili su 4:11. Košem Fundića  domaćin je u osmoj minuti izjednačio na 14:14. U posljednjoj minuti prve dionice, tricom Siriščevića Zadar je prvi put bio u prednosti 19:17 dok se na kratak predah otišlo rezultatom 22:19 za sastav s Višnjika.

Devetnaestim košem Fundića u 14. minuti imao je Zadar vodstvo 31:23. Na poluvremenu je bilo 41:36 za igrače Ante Nazora.

Bolje su u treću dionicu krenuli gosti te su u dvadeset i petoj minuti poveli 48:49. Vratio se Zadar te je uoči zadnjeg perioda bio u vodstvu 59:55.

Do kraja su ostale dvije minute, rezultat je glasio 74:74. Pet koševa u nizu pogodili su gosti za 74:79 minutu i dvadeset prije isteka ogleda. Stečenu prednost sačuvali su za važnu pobjedu i dva osvojena boda.

Stefan Fundić s 24 koša bio je najučinkovitiji u redovima Zadra.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Mege Bemaxa.