Devet poena Ane Mandić u negodnom porazu Hrvatske U-18 reprezentacije od Njemačke na Eurobasketu u Sarajevu!

Vrijeme čitanja: 1 min

Hrvatska ženska U-18 reprezentacija doživjela je vrlo neugodan poraz na otvaranju Europskog prvenstva A divizije koji se održava u Sarajevu. U prvoj utakmici u skupini izabranice izbornika Deana Nemeca poražene su u maloj dvorani Skenderije od Njemačke s visokih 75:48. Utakmica je praktički bila riješena već nakon uvodnih deset minuta koju su Nijemice dobile s 28:8.

Među vrlo loše raspoloženim hrvatskim igračicama u tom se periodu istaknula tek Zadranka Ana Mandić koja je za malo više od pet minuta provedenih na parketu postigla pet koševa i ukrala jednu loptu.

Vjerojatno iz samo Nemecu poznatih razloga Mandić u drugoj četvrtini nije niti ušla u igru, a Njemačka je na poluvrijeme otišla s vodstvom od 47:16.

U trećoj dionici Hrvatska se malo probudila, postigla više poena nego u prve dvije četvrtine zajedno te se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo s prednošću Nijemica od 60:35. Hrvatska je taj period pobijedila s 19:13, a Mandić je opet imala dobru rolu. Zbroj koševa podignula je na devet,  uhvatila je i dva skoka te ukrala još dvije lopte.

I u posljednjoj dionici igrala se izjednačena utakmica. Njemačka je mrvicu skinula nogu s gasa, Hrvatska se, s druge strane, nije predavala pa je rezultat na kraju glasio 75:48 za Njemačku.

Ana Mandić i zadnju je četvrtinu prosjedila na klupi te je utakmicu završila s devet ubačaja, dok je najefikasnija kod Hrvatske bila Nika Muhl s 12 koševa.

U drugom susretu na prvenstvu u Sarajevu Hrvatska sutra od 20;45 sati igra protiv Belgije.